وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان عنوان کرد:

آغاز برنامه غربالگری HIV در مبادی خطر بروز بیماری حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

تا پایان سال برنامه غربالگری HIV برای تمامی زندانیان استان و مراکز کاهش آسیب و مرکز مشاوره زنان آسیب پذیر با هدف شناسایی بیماران مبتلا اجرایی خواهد شد.
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: پس از اجرایی شدن کمپین «من هم آزمایش HIV میدهم» میزان مراجعین به مرکز مشاوره ایدز افزایش پیدا کرده و تقویت بیماریابی و شناسایی گلوگاههای خطر بروز بیماری HIV از اهداف دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است.
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به این مطلب که پیشگیری از بیماریها از اصول اساسی سلامت است، خاطر نشان کرد: زمانی در کنترل بیماری HIV  موفق خواهیم بود که مباحث مرتبط با این بیماری به راحتی مطرح و نگرانیهای مردم کاهش پیدا کند.
 
وی ادامه داد: به منظور ارائه مشاوره و آموزش مؤثر در زمینه های مرتبط با ایدز و پیشگیری و آگاهی درخصوص این بیماری کلینیک سیار ایدز در سطح محلات  دو شهر زاهدان و خاش مستقر شده است که در صورت تمایل مردم عزیز به انجام تست تشخیص سریع HIV  در فضای محرمانه، آموزشهای لازم در زمینه پیشگیری، انتقال و مراقبت درمان با روش وبیان ساده وبصورت رایگان به آنان ارائه می شود.
 
دکتر طباطبائی افزود: یک مادر مبتلا به HIV در کمپین من هم آزمایش HIV می دهم، شناسایی شده که فورا تحت درمان و ارائه خدمات رایگان و محرمانه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان قرار گرفته است.
مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری(ایدز) یکی از مراکز تابعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است که تمامی بیماران مبتلا به HIV می توانند با مراجعه به این مرکز خدمات رایگان ومحرمانه را دریافت نمایند.
 روزانه حدود ۳ بیمار HIV با مراجعه به مرکز مشاوره ایدز از خدمات این مرکز بهره‌مند می‌شوند./119/201

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٤ دی ١٣٩٧ - ٠٩:٠٣ / شماره خبر: ١٨٥٧٤٢ / تعداد نمايش: 452

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج