وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سرپرست مدیریت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی خمین خبر داد:

کشف ۳ هزار و ۱۴۹ قلم دارو و کالای قاچاق سلامت محور در خمین

 
 
سرپرست مدیریت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی خمین از کشف و ضیط ۳ هزار و ۱۴۹ قلم دارو و کالای قاچاق سلامت محور در خمین خبر داد.
 
به گزارش وبدا، دکتر ابوذر صباغی با اعلام این خبر افزود: در ۹ ماهه امسال، ۳ هزار و ۱۴۹ قلم دارو و کالای قاچاق سلامت محور در جریان بازدیدهای مشترک از مراکز عرضه کالاهای سلامت محور،مراکز فروش مواد آرایشی و بهداشتی و مراکز عرضه تجهیزات پزشکی خمین کشف و ضبط شد.
سرپرست مدیریت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی خمین با اشاره به ۹۰  بازدید از داروخانه های خصوصی و ۲۰ بازدید از عطاری های شهرستان در سال جاری که توسط کارشناسان انجام شده است افزود: این اقلام قاچاق شامل ۲هزار و ۳۰۰ قلم از داروهای شیمیایی، انواع داروهای مخدر و روانگردان، داروهای گیاهی، ۲۰۰ لیتر عرقیات تاریخ گذشته و مکمل‌های غذایی و رژیمی به  ارزش  ۶۴۰ میلیون ریال می باشد.
وی در ادامه به فعالیت ۶ مرکز عرضه تجهیزات پزشکی در خمین هم اشاره کرد و گفت:تا کنون ۹ مورد بازرسی از این مراکز انجام و ۳۹ قلم داروی قاچاق به ارزش ۳۰ میلیون ریال کشف شده است.
دکتر صباغی در ادامه با اشاره به انجام ۱۳۳ مورد بازرسی از ۶۰ مرکز فروش مواد و لوازم آرایشی و بهداشتی در ۹ ماهه سال ۹۷ افزود :  ۸۱۰ قلم کالای قاچاق به ارزش ۴۴ میلیون ریال از این مراکزکشف و ضبط شد.
سرپرست مدیریت غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی خمین تصریح کرد: کالاهای سلامت محور به طور مستقیم با کیفیت زندگی و سلامت اقشار جامعه ارتباط دارد و از همین رو وزارت بهداشت نظارت و حساسیت ویژه ای بر این بخش دارد لذا ورود هرگونه کالای سلامت محور از جمله داروها، تجهیزات و ملزومات پزشکی، شیرخشک و مکمل های دارویی در مراکز غیر مجاز، ممنوع است.302/159

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٤ دی ١٣٩٧ - ١٤:٣٥ / شماره خبر: ١٨٥٧٦٩ / تعداد نمايش: 468

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج