وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی عنوان کرد:

300کیلومتر مرز مشترک قابلیتی برای جذب گردشگران ترکمنستانی/ کلینیک درمان ناباروری از قابلیت های مهم برای جذب توریسم درمانی در خراسان شمالی

 
 
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با بیان اینکه خراسان شمالی حدود 300 کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکمنستان دارد، گفت: همسایگی خراسان شمالی با ترکمنستان یکی از مهمترین مزیت هایی است که می توان برای توسعه گردشگری سلامت از آن استفاده کرد. 
 
به گزارش وبدا به نقل از ایسنا، پیمان فیضی با بیان این مطلب افزود: این دانشگاه برای اینکه بتواند گردشگری سلامت را در استان راه اندازی کند طرح IPD را راه اندازی کرده و حدود شش ماهی است که با این طرح موافقت شده است. 
 
فیضی با تاکید بر اینکه به غیر از مرز مشترک، امکانات دیگری نیز در این استان وجود دارد که می توان در عرصه گردشگری سلامت ورود پیدا کرد، ادامه داد: وجود بیمارستان های تازه تاسیس امام حسن(ع)، آیت الله هاشمی رفسنجانی و جواد الائمه(ع) از جمله زیرساخت هایی هستند که به استانداردهای بین المللی نزدیک هستند و می توانند پذیرای گردشگران سلامت باشند. 
 
وی اظهار کرد: وجود خدمات هتلینگ مناسب، اتاق ویژه برای بیماران، کادر مسلط به زبان انگلیسی و ... از دیگر مزیت هایی است که در بیمارستان های مذکور وجود دارند و این عوامل می توانند دانشگاه را در دریافت مجوزهای لازم یاری کند. 
 
فیضی تصریح کرد: همچنین آشنایی برخی از پزشکان و کادر بیمارستانی به زبان ترکمنی می تواند زمینه بسیار مناسبی در جذب گردشگران از ترکمنستان باشد. 
وی در پاسخ به این سوال که دانشگاه علوم پزشکی استان می تواند در زمینه چه تخصص های پزشکی، گردشگر سلامت را جذب کند، گفت: چشم پزشکی، جراحی عمومی و زیبایی، مرکز تحقیقات گیاهان دارویی و ارتوپدی از حوزه هایی هستند که این استان قابلیت و تخصص فراوانی دارد. 
فیضی خاطر نشان کرد: از سوی دیگر خراسان شمالی می تواند از ظرفیت مسافران و گردشگران عربی که به مشهد سفر می کنند نیز استفاده کند و با ارائه خدمات با هزینه های کمتر می توان با این شهر رقابت کرد. 
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی به کلینیک درمان ناباروری خراسان شمالی که در حال ساخت است نیز اشاره کرد و گفت: می توان از این ظرفیت نیز استفاده کرد و باید پیگیری های لازم انجام تا مجوزهای لازم دریافت شود.302/116

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٥ دی ١٣٩٧ - ٠٨:٠٠ / شماره خبر: ١٨٥٧٨٧ / تعداد نمايش: 488

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج