وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

بازدید دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور از پروژه های خیرین سلامت در بجنورد

دکتر حسینعلی شهریاری دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور به همراه دکتر سید احمد هاشمی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از سه پروژه سلامت خیرین بجنورد در بازدید کردند.

به گزارش وبدا، دکتر غنیان معاون امور استان ها، طباطبایی معاون مشارکت ها و روابط عمومی مجمع به همراه مهندس علیرضا صفاری مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان، دکتر انصاری مود رییس هیات مدیره مجمع خریین سلامت، دکتر یوسفی نایب رئیس مجمع، مهندس پیمان فیضی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی از دیگر اعضای حاضر در بازدید از پروژه های خیرین سلامت بجنورد بودند.

در این برنامه از پروژه های مشترک دانشگاه علوم پزشکی و مجمع خیرین سلامت شامل مجمع جامع سلامت نیروگاه رسول اکرم(ص) با 900 متر زیربنا ، پایگاه روشندل حصاری با 210 متر زیربنا و پایگاه سلامت شهری ملکش با 250 متر زیربنا بازدید شد.

دیدار دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور با نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی

دکتر حسینعلی شهریاری پس دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور پس از ورود به بجنورد و استقبال دکتر سید احمد هاشمی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان و جمعی از مسئولان، به دیدار حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی رفت.

خیر بودن باید به یک گفتمان در جامعه تبدیل شود تا جاودانه بماند

نماینده ولی فقیه و امام جمعه بجنورد در این دیدار ضمن تسلیت شهادت امام حسن عسگری(ع)، با قدردانی از فعالیت خیرین سلامت در تمام نقاط کشور، اظهار کرد: خیر بودن باید به یک گفتمان در جامعه تبدیل شود تا جاودانه بماند.

فرهنگ خدمات رسانی و کمک بعد از انقلاب به خوبی رشد یافته است

حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی با بیان اینکه انقلاب اسلامی مشارکت مردم در زمینه های مختلف را نهادینه کرد، ادامه داد: فرهنگ خدمات رسانی و کمک بعد از انقلاب به خوبی رشد یافته است.

وی با بیان اینکه کمک خیرین در دین مبین اسلام به عنوان رمز بندگی انسان شناخته می شود، خاطرنشان کرد: قرآن کریم در این زمینه سه مولفه سعی، سرعت و سبقت را مطرح کرده است.

امام جمعه بجنورد با اشاره به اینکه بخش سلامت ویژه است و اسلام در زمینه سلامت جسم و روح این دو را به راکب و مرکب تشبیه کرده است، افزود: روح انسان راکب و جسم مرکب است، بنابراین برای تعالی باید حافظ خوبی برای هر دو مورد باشیم.

عقل سالم در بدن سالم است، پس ما مسلمانان باید به دو مولفه سلامت روح و جسم توجه ویژه ای داشته باشیم

حجت الاسلام یعقوبی اضافه کرد: عقل سالم در بدن سالم است، پس ما مسلمانان باید به دو مولفه سلامت روح و جسم توجه ویژه ای داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی خطاب به خیرین حوزه سلامت گفت: کار خوب و اعمال صالحتان هر چند جزئی، به‌عنوان صندوق ارزش معنویتتان در پیشگاه خداوند متعال محفوظ بوده و این موهبتی الهی است.

امروز خیر بودن باید از گفتار مقطعی به یک گفتمان ماندگار تبدیل شود

حجت الاسلام یعقوبی با بیان اینکه انجام کار خیر توفیق می خواهد، بسیاری از افراد پول دارند اما توفیق ندارند، تصریح کرد: امروز خیر بودن باید از گفتار مقطعی به یک گفتمان ماندگار تبدیل شود.

کار خیر و اقدام به ساخت و ساز بناهای خیریه با کاربری بهداشت و درمان در کشورمان سابقه طولانی مدتی دارد

دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور نیز در این دیدار بر استفاده از ظرفیت تریبون های نماز جمعه و ائمه جماعات در خصوص ترویج کار خیر تاکید کرد و گفت: کار خیر و اقدام به ساخت و ساز بناهای خیریه با کاربری بهداشت و درمان در کشورمان سابقه طولانی مدتی دارد.

دکتر حسینعلی شهریاری با اشاره به اینکه در زمان وزارت دکتر هاشمی بیش از سه هزار پروژه خیرین سلامت در سطح کشور افتتاح شد، افزود: با همت خیرین در بسیاری از نقاط دور دست و محروم کشورمان نیازهای بهداشتی و درمانی تا حدودی مرتفع شد.

وی اضافه کرد: بنا به فرموده مراجع عظام تقلید بهترین کار خیر فعالیت در حوزه سلامت است که تقاضای مجمع همکاری و ترویج این فرهنگ توسط ائمه جمعه و جماعات است.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت خراسان شمالی نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارش عملکردی با اشاره به این که در طول فعالیت مجمع در این استان 70 قطعه زمین از خیرین، شوراهای شهر و شهرداری ها جذب شده است، افزود: بالغ بر 158 هزار و 158 مترمربع زمین با کاربری درمانی برای دانشگاه علوم پزشکی استان جذب شد.

مهندس علیرضا صفاری با بیان این که تا کنون 28 پروژه شامل مراکز جامع سلامت شهری و روستایی احداث شده است، افزود: هشت پروژه بهداشتی و درمانی نیز در حواشی شهر بجنورد در دست تکمیل و یا آماده بهره برداری است.

به گفته صفاری به همت مجمع خیرین سلامت خراسان شمالی بالغ بر 500 میلیون ریال در هزینه اجاره ساختمان، صرفه جویی شده است.

تکمیل پروژه های روستایی و مناطق محروم، نیازمند یاری خیرین است/ زیرساخت های بهداشت و درمان در خراسان شمالی نسبت به سایر استان های کشور ضعیف تر است

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در دیدار اعضای مجمع خیرین سلامت کشور با استاندار خراسان شمالی،خواستار سوق دادن کمک خیرین سایر نقاط کشور، برای تکمیل پروژه های روستایی و مناطق محروم این استان شد.

دکتر سید احمد هاشمی اظهار کرد: زیرساخت های بهداشت و درمان در خراسان شمالی نسبت به سایر استان های کشور ضعیف تر است.

وی ادامه داد: انتظار می رود با همت مجمع، منابع خیرین سایر نقاط کشور به این استان سوق داده شود تا زودتر شاهد تکمیل و بهره برداری از پروژه های بهداشتی و درمانی در روستاها و مناطق محروم باشیم.

خوشبختانه ارتباط تنگاتنگی میان مجمع و دانشگاه وجود دارد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اشاره به اینکه حضور مسئولین خیرین سلامت کشور برکاتی برای استان به همراه دارد، خاطرنشان کرد: خوشبختانه ارتباط تنگاتنگی میان مجمع و دانشگاه وجود دارد.

دکتر هاشمی در ادامه سخنان خود، با اشاره به اینکه برای تامین زمین ۴ مرکز جامع سلامت در شهرستان بجنورد با مشکل مواجه هستیم، از استاندار خراسان شمالی خواست تا برای حل این مشکل دانشگاه علوم پزشکی را یاری رساند.

احداث مرکز جامع سلامت در مرکز شهر بجنورد یک ضرورت است

رییس هیات مدیره مجمع خیرین سلامت خراسان شمالی نیز در این دیدار گفت: حمایت استاندار عامل انسجام فعالیت های جامعه پزشکی است.

دکتر محمد حسین انصاری مود با اشاره به اینکه نقاط ضعف استان در حوزه بهداشت و درمان شناسایی و پایگاه های سلامت به درستی در حواشی شهر جانمایی شده است، افزود: احداث مرکز جامع سلامت در مرکز شهر بجنورد یک ضرورت است که امیدواریم با مداخله استانداری مشکل تامین زمین حل شود.

وی با بیان اینکه با نگاه یکسان باید همه از عدالت در دریافت خدمات بهره مند شوند، اظهار کرد: با همین نگاه هفت پروژه سلامت در راز و جرگلان به عنوان محروم ترین نقطه استان اجرایی شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ١٦ آبان ١٣٩٨ - ١١:٢٥ / شماره خبر: ١٩٦٧٤٣ / تعداد نمايش: 370

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج