وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مناطق سیل زده:

هیچ موردی از بیماری های واگیردار در مناطق سیل زده گزارش نشده است


رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: تیم های سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و ایرانشهر در حال ارزیابی سنجش میزان آلودگی های بهداشتی در سطح مناطق سیل زده هستند.

به گزارش وبدا، دکتر سیدمحمد هاشمی شهری، با حضور در مناطق سیل زده جنوب استان سیستان وبلوچستان با اشاره به نقش و تجارب دانشگاه زاهدان در مدیریت بحران های مختلف، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به عنوان دانشگاه مرکز استان آماده ارائه هرگونه خدمات بهداشتی و درمانی به هم استانی های عزیز در مناطق جنوبی استان سیستان و بلوچستان است.

وی ادامه داد: در حال حاضر  وزیر بهداشت و معاونین وزارت بهداشت در سطح منطقه حضور داشته و از نزدیک در جریان روند ارائه خدمات به مردم آسیب دیده هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه بروز هرگونه بیماری واگیردار در منطقه منجر به شیوع آن در کل استان و کشور می شود، ادامه داد: خوشبختانه با بررسی های به عمل آمده، هیچ موردی از بیماری های واگیردار در سطح منطقه گزارش نشده است و تا آخرین لحظات از سلامت هم استانی های عزیزمان مراقبت می کنیم.

دکتر هاشمی شهری تصریح کرد: همچنین، تیم های سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و ایرانشهر در حال ارزیابی سنجش میزان آلودگی های بهداشتی در سطح مناطق سیل زده هستند.

گفتنی است رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، معاون بهداشتی و تیم های سلامت محیط و کار زاهدان به همراه وزیر بهداشت در  مناطق سیل زده جنوب سیستان و بلوچستان مشغول امداد رسانی به هم استانی های سیل زده هستند.

همچنین صبح امروز نشست وزیر بهداشت با مسئولین دانشگاه های ایرانشهر و چابهار در فرمانداری چابهار برگزار شده و میزان خدمات رسانی و امدادرسانی دست اندرکاران سلامت مورد بررسی قرار گرفت.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٥ دی ١٣٩٨ - ١٥:٠٣ / شماره خبر: ١٩٨٨٤٧ / تعداد نمايش: 202

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج