وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری:

وزارت بهداشت تنها یک رای در شورای عالی بیمه دارد/ تمام هزینه های سلامت کنترل می شوند

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: رییس جمهور برای جدا کردن حساب سهم نه بیست و هفتم درمان به تامین اجتماعی و خزانه دستور دادند و با توجه به تایید وزیر رفاه، مشکلی رخ نخواهد داد و امیدواریم که این سهم در زمان مورد نظر به این حساب واریز شود.

به گزارش وبدا، دکتر ایرج حریرچی صبح امروز در نشست خبری وزارت بهداشت، در خصوص اظهارات اخیر وزیر رفاه در برنامه تلویزیونی دست خط در مورد اینکه دلیل افزایش مطالبات وزارت بهداشت از بیمه ها، تعرفه های پزشکی بوده است، اظهار داشت: تعرفه های پزشکی در شورای عالی بیمه تصویب می شود و تاثیر وزارت بهداشت در این شورا بسیار اندک است چراکه این وزراتخانه فقط یکی از پیشنهاد دهندگان تعرفه پزشکی به شورای عالی بیمه بود و فقط یک رای داشت در حالیکه وزیر رفاه و سازمان های بیمه گر، 5 رای دارند.

وی با اشاره به روند تصویب تعرفه های پزشکی یادآور شد: به دلیل اینکه ما از تصمیم درست شورای عالی بیمه دفاع و حمایت کردیم، همه تقصیر ها را گردن ما می اندازند و افزایش تعرفه ها تصمیم صحیحی بود .

دکتر حریرچی تصریح کرد: خوشبختانه تمام هزینه های سلامت کنترل می شود و لازم بود که پرداخت های غیرقانونی از سوی مردم را حذف می کردیم که خوشبختانه با این اقدام، شاهد صرفه جویی چند برابری هزینه های مردم بودیم.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: هزینه سازمان بیمه سلامت برای بیمه شدگان جدید در سال 93، حدود دو هزار میلیارد تومان، برای سال گذشته 3 هزار و 200 میلیارد تومان و برای امسال 3 هزار و 600 میلیارد تومان بوده است که اگر این 8 هزار و 800 میلیارد تومان پرداخت شود، 90 درصد از مشکلات این سازمان برطرف می شود.

وی ادامه داد: پیشنهاد وزارت بهداشت این بود که 5 میلیون نفر فاقد بیمه، برای خدمات بستری در بیمارستانهای دولتی، تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند اما این تعداد به بیش از 10 میلیون نفر افزایش یافت و برای آنها خدمات سرپایی و بستری در مراکز درمانی خصوصی و دولتی نیز ارائه شد که این موضوع یکی از دلایل افزایش مطالبات وزارت بهداشت از سازمان های بیمه بود./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٠ دی ١٣٩٥ - ١٣:٠٦ / شماره خبر: ١٥٦٢١٠ / تعداد نمايش: 2693

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج