وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت در همایش نقش روحانیت در توسعه سلامت و بزرگداشت آیت الله فیروزآبادی:

آیت الله هاشمی روز گذشته سخنان ارزشمندی در مورد بیماران خاص داشتند/ آیت الله هاشمی نماد روحانیت انقلابی، سالم، صبور و مخلص بودند/ مراجع عظام تقلید در این دولت، بیشترین توجه را به حوزه سلامت داشته اند/ نیاز شهرری به احداث بیمارستان 500 تختخوابی

وزیر بهداشت گفت: در آخرین دیداری که ظهر روز گذشته با آیت الله هاشمی رفسنجانی داشتم، ایشان در مورد وضعیت و ارائه خدمات به بیماران خاص، سخنان ارزنده ای داشتند و شاکر بودند که دخترشان در مسیر خدمت به این بیماران، گام بر می دارند.

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی عصر امروز در همایش نقش روحانیت در توسعه سلامت و بزرگداشت آیت الله فیروزآبادی که در مسجد فیروزآبادی شهرری برگزار شد، اظهار داشت: آیت الله هاشمی رفسنجانی نماد روحانیت انقلابی، سالم، صبور و مخلص بودند که تا آخرین لحظه از عمر خود، بدون منت، به مردم خدمت کردند و بزرگترین صفت ایشان، صبرشان بود چه در مقابل افرادی که خدمت زیادی به آنها کرده بودند و قدرشناس نبودند و چه در مقابل هم لباس های خودشان که در اخلاق، مروت اسلامی و آموزه های امام راحل، متفاوت بودند.

دکتر هاشمی تاکید کرد: آیت الله هاشمی همیشه و به ویژه روز گذشته، آرزوهای زیبایی برای آینده کشور داشتند و مطمئن بودند که کشور از گردنه و مشکلات اقتصادی عبور خواهد کرد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه روح آیت الله هاشمی روز گذشته پرواز کرد و جسمشان تمام شد، افزود: باید از رفتن ایشان عبرت گرفت و اگر بخواهیم انقلاب و اسلام نورانی و آنچه شهدا هزینه کردند، پابرجا بماند، باید رفتار، کردار و نگاهمان را به یکدیگر عوض کنیم و مهربان و صادق باشیم و به اهداف بزرگی مانند مجد اسلام و کشور و ارتقای معیشت و رفاه مردم فکر کنیم. 

دکتر هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار داشت: مراجع عظام تقلید در این دولت، بیشترین توجه را به حوزه سلامت داشته اند و در این دولت، از این حوزه حمایت های ویژه ای کردند که بسیار اثرگذار و دلگرم کننده بود.

وزیر بهداشت گفت: مراجع عظام تقلید و روحانیت و ائمه جمعه در سراسر کشور کمک زیادی در جلب نظر و کسب اعتماد خیرین سلامت کرده اند و خیرین سالانه، یک هزار میلیارد تومان به حوزه سلامت کمک می کنند.

وزیر بهداشت اظهار داشت: علما و بزرگان دینی علاوه بر خیرخواهی و نیک اندیشی، در امور خیر نیز مشارکت داشتند چون خودشان به مردم نصیحت می کردند که بیمار و دردمند، از جمله کسانی هستند که خدا در دل آنها حاضر و ناظر است و اگر فردی به آنها خدمت کند، خدا می بیند و به آن اجر و ثواب می دهد.

وزیر بهداشت گفت: یکی از ویژگی های مهم روحانیت در دین اسلام این است که برآمده از مردم و مشابه، غمخوار، مورد توجه و احترام آنها هستند و بزرگترین سرمایه روحانیت این است که مردم آنها را از خودشان می دانند و به هنگام درد و رنج، ملجا و پناهنگاه مردم هستند.

دکتر هاشمی ضمن تاکید بر اهمیت نقش آفرینی روحانیت در مناطق محروم و مرزی، یادآور شد: آنها در حوزه سلامت بسیار اثر گذار هستند و این کار را نه با طلبکاری بلکه با عزت نفس و تشویق مسئولان کشور و دولت به رفع مشکلات و آلام انجام می دهند.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: روحانیت مد نظر ما از امکانات مادی، کم بهره است و ممکن است توانایی چندانی در تاسیس بیمارستان و درمانگاه نداشته باشند اما اعتماد مردم به آنها بالاترین سرمایه آنها است که می توانند خیرین سلامت را جذب کنند و به مشکلات روحی و روانی خانواده ها، توجه کنند.

دکتر هاشمی با اشاره به تلاش های مسئولان دانشگاه علوم پزشکی ایران و مسئولان شهرری در ساخت بیمارستان 320 تختخوابی این شهر، گفت: امیدواریم که در آینده ای نزدیک شاهد افتتاح این بیمارستان و سایر بخش های بیمارستانی در شهرری باشیم اما در این منطقه از استان تهران، نیازمند احداث بیمارستان 500 تختخوابی هستیم و اطمینان دارم که در دوره بعد، بتوان با عبور از مشکلات اقتصادی، سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری جهت ساخت این بیمارستان متقاعد کنیم.

گفتنی است در پایان این مراسم، وزیر بهداشت از فرزند ارشد آیت الله العظمی مرحوم حاج سید رضا فیروزآبادی تقدیر کرد./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٠ دی ١٣٩٥ - ١٧:١٩ / شماره خبر: ١٥٦٢٣٠ / تعداد نمايش: 2622

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج