وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پیام معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت در سوگ آیت‌الله هاشمی رفسنجانی؛

شاید اگر امام راحل در میان ما بود بر مظلومیت ۵۰ ساله او بیش از شهید بهشتی می‌گریست

دکتر محمدرضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با صدور پیامی ضمن تسلیت درگذشت یار دین امام(ره)، با بیان این که هیچ کس به اندازه او جان و آبرویش مستمراً آماج ترور و حمله‌های زهرآگین دشمنان عاقل و دوستان جاهل نبوده است، تصریح کرد: او صبور و آرام، متین و باوقار، مسئولانه و مشفقانه، دلسوزانه و ناصحانه، هوشمندانه و مدبرانه و با شجاعتی وصف‌ناپذیر فقط تحلیل‌های ژرف‌اندیش، آگاه‌کننده و امیدبخش خود را در اوج مظلومیت نثار انقلاب و نظام کرد. شاید اگر امام راحل عظیم‌الشأن ما در میان ما بود بر مظلومیت ۵۰ ساله او بیش از شهید بهشتی می‌گریست.

 

به گزارش وبدا، متن کامل پیام معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شرح زیر است:

 

انالله و انا الیه راجعون

 

خبرناگهانی و تأسف‌بار رحلت صحابی برجسته امام خمینی(ره)، ستاره درخشان سپهر انقلاب اسلامی و امین ملت بزرگ ایران و رفیق شفیق و دلسوز مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی، همگان را در بهت و حیرت عمیق فرو برد و خصوصا نسل ما را که در قاب خاطره‌هایمان این بزرگ مرد، همیشه جایگاه ویژه‌ای داشته است را بسیار متاثر کرد و ساعت‌ها زمان لازم بود تا قلم در وصف او سطوری را بنگارد.

 

آیت الله هاشمی در تاریخ پر فراز و نشیب انقلاب همیشه حضوری استثنایی و تاثیرگذار داشته است و بدون او تاریخ انقلاب اسلامی قابل توصیف و تحلیل نیست. این مبارز انقلابی و مجاهد نستوه، زندان و شکنجه را در زمان رژیم ستمشاهی برای تحقق آرمان‌هایش به جان خرید و امام محبوب خویش را تنها نگذاشت.

 

شخصیت چندبعدی و بی‌نظیر این ابرسیاستمدار تاریخ معاصر ایران که در طول حیات سیاسی و خصوصاً در این اواخر به طور کامل تکوین پیدا کرده بوده، شاید تنها نمونه و الگوی  سیاست‌ورزی مصلحانه، اخلاق‌مدار، خردمندانه‏، به شدت هوشمندانه، عملگرایانه و موثر در سپهر نظام سیاسی نظام اسلامی ما بوده باشد.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز با قبول مسئولیت‌های سنگین عضویت در شورای انقلاب، مجلس خبرگان قانون اساسی، ریاست مجلس شورای اسلامی، فرماندهی دفاع مقدس، ریاست جمهوری دوران سازندگی، ریاست مجلس خبرگان و ریاست مجمع تشخیص مصلحت به قدری درخشان ظاهر شد که در جمهوری اسلامی کسی مثل او مورد وثوق امام ورهبری نبوده است و کسی به اندازه او از ملت ایران در صندوق‌های رأی مردمسالاری اسلامی رأی وثوق، امانتداری و محبت و سپاس دریافت نکرده است؛ اما علیرغم این وجاهت از آغاز نهضت انقلاب اسلامی تا لحظه عروجش، هیچ کس به اندازه او جان و آبرویش مستمراً آماج ترور و حمله‌های زهرآگین دشمنان عاقل و دوستان جاهل نبوده است. اما او صبور و آرام، متین و باوقار، مسئولانه و مشفقانه، دلسوزانه و ناصحانه، هوشمندانه و مدبرانه و با شجاعتی وصف‌ناپذیر فقط تحلیل‌های ژرف‌اندیش، آگاه‌کننده و امیدبخش خود را در اوج مظلومیت نثار انقلاب و نظام کرد. شاید اگر امام راحل عظیم‌الشأن ما در میان ما بود بر مظلومیت ۵۰ ساله او بیش از شهید بهشتی می‌گریست.

 

شخصیت چندبعدی و بی‌نظیر این ابرسیاستمدار تاریخ معاصر ایران که در طول حیات سیاسی و خصوصاً در این اواخر به طور کامل تکوین پیدا کرده بوده، شاید تنها نمونه و الگوی  سیاست‌ورزی مصلحانه، اخلاق‌مدار، خردمندانه‏، به شدت هوشمندانه، عملگرایانه و موثر در سپهر نظام سیاسی نظام اسلامی ما بوده باشد.

 

آری باید زمان بگذرد و تاریخ قضاوت کند که مکتب و مشی سیاسی او با شاخصه‌های ایمان به خدا و امید به تعالی، وفق و مدارا، صبوری و مهرورزی، آزاداندیشی وخردورزی، آرمانخواهی در اندیشه و واقع‌گرایی در عمل، نسخه بی‌بدیل شکوفایی مجدد تمدن ایران اسلامی است.

 

این کمترین، ضایعه جبران ناپذیر رحلت عالم ربانی حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی را به محضر حضرت ولی عصر ارواحنافداه، رهبر معظم انقلاب ، ملت بزرگ ایران خصوصاً دانشجویان فرهیخته و بیت مکرم ایشان تسلیت گفته و برای آن عزیز سفر کرده غفران الهی و علو درجات را از حضرت حق مسألت می‌نمایم.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٠ دی ١٣٩٥ - ١٨:١٦ / شماره خبر: ١٥٦٢٣١ / تعداد نمايش: 3311

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج