وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خبر داد:

با بررسی های انجام شده در کارگروه رسیدگی به اعتراضات داوطلبان آزمون دستیاری، هیچ تخلف یا شائبه خاصی اثبات نشد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: برای رسیدگی به اعتراضات و شکایت های داوطلبان به نتایج چهل و چهارمین آزمون دستاری پزشکی، با حضور نمایندگان داوطلبان، مسئولان وزارت بهداشت و چندین نفر از نمایندگان مجلس، در دو جلسه بررسی های لازم انجام شد و هیچ تخلف یا شائبه خاصی وجود نداشت.

دکتر بهروز بنیادی در گفتگو با خبرنگار وبدا، با بیان این مطلب، اظهار داشت: تنها نکته ای که در این جلسات مشهود بود این است که وزارت بهداشت باید قبل از برگزاری آزمونها، اطلاع رسانی دقیق تری به داوطلبان داشته باشد ولی هیچ تخلفی در آزمون دستیاری به اثبات نرسید.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس قانون اساسی، شهروندان حق و حقوقی دارند و داوطلبان معترض نیز خواستار رسیدگی به نتایج این آزمون شدند و وزیر بهداشت هم به این موضوع توجه کردند که جای تقدیر و تشکر دارد و خوشبختانه مسائل بررسی شد و نتایج آن به اطلاع داوطلبان می رسد.

نماینده مردم کاشمر، خلیل آباد و بردسکن در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: داوطلبان معترض ابتدا برای اعتراض به مجلس شورای اسلامی و کمیسیون بهداشت و درمان آمدند و با پیگیری این کمیسیون و وزارت بهداشت، جلسات رسیدگی به اعتراضات داوطلبان برگزار شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص مهمترین محور اعتراضات داوطلبان، گفت: اولین اعتراض مربوط به کلید سوالات بود و برخی از آنها معتقد بودند که تعدادی از سوالات، اشکال دارد و در مورد 100 سوال اعتراض داشتند که پس از بررسی های دقیق در این جلسات از سوی نمایندگان مجلس، داوطلبان، مجریان آزمون و مسئولان ارشد وزارت  بهداشت، مشخص شد که فقط دو سوال مشکل داشته  که یک مورد اشتباه تایپی بوده و سوال حذف شده بود و مورد دیگر نیز پاسخ سوال در یکی از دفترچه ها، به اشتباه درج شده بود که بلافاصله اصلاح شد.

دکتر بنیادی تصریح کرد: نتایج آزمون دستیاری در 5 گروه درسی اعلام می شود و هر داوطلب در هر یک از این گروه های درسی، رتبه ای دارد و ضریب خاصی دارد و در ضرایب، تفاوت نمره ها وجود داشت

 وی افزود: داوطلبان در مورد رتبه کل نیز اعتراض داشتند که با توضیح مجریان آزمون، مشخص شد که مبنای انتخاب رشته، رتبه فرد در زیرگروه های 5 گانه هستند و رتبه کل، ارزشی برای انتخاب رشته داوطلبان نخواهد داشت.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٦ - ٢٠:٣٧ / شماره خبر: ١٦٢٤٢٦ / تعداد نمايش: 1971

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج