وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت در آیین افتتاح 100 واحد بهداشتی استان مازندران:

تلاش دولت و مجلس برای جبران عقب ماندگیهای حوزه سلامت


وزیر بهداشت ضمن ابراز خرسندی از افتتاح 100 پروژه بهداشتی در استان مازندران، گفت: امیدواریم این پروژه ها باعث فراهم کردن اسباب آرامش، آسایش و رفاه مردم در این استان باشد و از همه افرادی که در صدد گره گشایی از کار مردم هستند، تشکر می کنم.
به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در آیین افتتاح 100 واحد بهداشتی استان مازندارن در نوشهر، اظهار داشت: دولت یازدهم با کمک مجلس شورای اسلامی، تلاش کرد که تا حد ممکن عقب ماندگی های حوزه سلامت را برطرف کند و تا اندازه ای موفق بوده و هنوز هم مشکلاتی وجود دارد که زمان بر است و باید امیدوار باشیم.
وزیر بهداشت با اشاره به تاکید رییس جمهور بر اولویت قرار داشتن حوزه سلامت در دولت دوازدهم، یادآور شد: دکتر روحانی گفت باید آمادگی مضاعفی برای رفع کمبودهای حوزه های مختلف از جمله در حوزه سلامت ایجاد شود البته دولت یازدهم اقدامات و خدمات بسیار زیادی داشت و انصاف حکم می کند که از این خدمات تشکر کنیم.
دکتر هاشمی از دانشگاه علوم پزشکی مازندران و رییس آن به عنوان یکی از بهترین دانشگاه ها و روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور یاد کرد و گفت: در استان مازندران به دلیل تعدد شهرها و روستاها و استعداد ذاتی طبیعی و مناظر دیدنی و شرایط اقلیمی، باید خدمات حوزه سلامت از نظر فضا، تجهیزات و نیروی انسانی مضاعف دیده شود.
وزیر بهداشت یکی از مشکلات کشور را پیش بینی سرانه سلامت استانها در بودجه در سازمان برنامه و بودجه دانست و گفت: برای جمعیت شناور توریست هایی که به برخی از استانها مانند مازندران و گیلان سفر می کنند، سرانه سلامت در نظر گرفته نشده و امیدوارم که با همت مسئولان و نمایندگان این استان و البته آمادگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی، با شیب قابل قبول به سمتی حرکت کنیم که این سرانه متناسب با مسافران این استان، اصلاح شود و زیرساخت های حوزه سلامت، تقویت و توسعه یابد.
دکتر هاشمی تاکید کرد: تامین نیروی تخصصی و فوق تخصصی بسیار دشوارتر از تامین فضا و تجهیزات است اما با مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر اختصاص 30 درصد ظرفیت پذیرش به نیروهای بومی، ظرف چندسال آینده مشکل کمبود نیروی انسانی در کشور و استان مازندران به تدریج حل می شود زیرا این افراد متعهد می شوند که حداقل 15 سال را در منطقه خود به ارائه خدمات بپردازند و در غیر این صورت
مدرک معتبر و اجازه فعالیت را نخواهند داشت.
وزیر بهداشت اضافه کرد: عدالت حکم می کند که در برخی از استانها از جمله مازندران، تعداد نیروی انسانی بیشتری توزیع شود اما واقعیت این است که نیروهای تخصصی و فوق تخصصی باید در 450 منطقه و برای 80 میلیون نفر توزیع شوند و فارغ التحصیلان در برخی از رشته ها مانند جراحی مغز، رادیولوژی، ارتوپدی، چشم و گوش بسیار کم و سالانه حدود 60 نفر است و امیدواریم که بتوانیم کمبودها را در آینده جبران کنیم.
دکتر هاشمی ضمن تاکید بر ارتقای خدمات در استان مازندران در آینده، گفت: اطمینان دارم که در دولت دوازدهم و با لطف و عنایت خداوند، با حمایتهای مقام معظم رهبری و کمک مردم و مجلس، و اتحاد قوای سه گانه، مشکلات با سرعت بیشتری نسبت به دولت یازدهم برطرف می شود.
وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: افتتاح پروژه های بهداشتی و درمانی، مردم را به آینده کشور و انقلاب امیدوار می کند و امروز بالاترین خدمت در جمهوری اسلامی، امیدوار کردن مردم است که با کار و تلاش حاصل می شود و دشمنان کشور و انقلاب، بر عکس این رویه عمل می کنند و می خواهند که مردم دچار ناامیدی و یاس و تردید شوند.
دکتر هاشمی تصریح کرد: امروز فردی انقلابی است که در نقطه مقابل دشمن و درجهت امیدوار کردن مردم به کشور و نظام، فعالیت کند و بجای حرف بدون عمل و ناامید کردن مردم، برای گره گشایی از مشکلات مردم و کشور، کار و تلاش کند و کارنامه نظام جمهوری اسلامی ایران را توانمند تر کند.
وزیر بهداشت با گرامیداشت روز خبرنگار، گفت: امیدواریم که همه ما از جمله رسانه ها بتوانیم در جهت وحدت و انسجام ملی و بیان خواسته های مردم و همچنین انعکاس خدمات نظام جمهوری اسلامی و بالابردن رضاتمندی مردم تلاش کنیم.
دکتر هاشمی تاکید کرد: امیدوارم مسئولان فقط به فکر کار کردن باشند و از حاشیه ها بپرهیزند و با رعایت اتحاد ملی و پیشگیری آرمانها و اهداف انقلاب اسلامی، امام راحل، شهدا و مقام معظم رهبری فقط به متن یعنی مردم توجه کنند زیرا مردم از مسئولان فقط کار و کارنامه می خواهند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ١٩ مرداد ١٣٩٦ - ١٩:٠٢ / شماره خبر: ١٦٤٦٢٦ / تعداد نمايش: 2362

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج