وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت در حاشیه آیین افتتاح 100 واحد بهداشتی استان مازندران :

برای توسعه زیر ساخت ها، سرانه سلامت باید تغییر کند / استقرار نظام ارجاع و استمرار طرح تحول سلامت از برنامه های وزارت بهداشت در دولت دوازدهم


دکتر هاشمی با بیان اینکه برای توسعه زیر ساخت ها، سرانه سلامت باید تغییر کند، گفت: آنچه ما در ۴ سال کذشته به ویژه در طول یک ونیم سال گذشته انجام دادیم توسعه خدمات اورژانس و افزایش تخت های بیمارستانی در حد بضاعت و توان بوده است.
به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه آیین افتتاح 100 واحد بهداشتی استان مازندران ضمن اشاره به اقدامات خوب صورت گرفته در حوزه سلامت در دولت یازدهم، گفت: نظر سنجی که از مردم استان‌مازندران در مراحل مختلف از سوی دستگاه های دیگر صورت‌گرفته، حاکی از رضایتمندی نسبتا بالای مردم از حوزه سلامت بوده است.
وزیر بهداشت در خصوص گردشگری حوزه سلامت گفت: آنچه باید در مورد‌ این‌حوزه اتفاق بیفتد این است که باید سرانه سلامت برای استان متناسب با حضور مسافران ‌و مهمانان افزایش یابد و در ۴ سال گذشته نه تنها برای استان مازندران بلکه در استانهایی گردشگر پذیر کشور مانند خراسان رضوی و فارس، از مجلس و دولت مطالبه گری کرده ایم.
وزیر بهداشت ضمن تاکید بر اهمیت حمایت از بخش خصوصی برای مشارکت در حوزه سلامت، گفت: امیدوارم با توجه به تغییراتی که صورت می گیرد صنعت توریسم در این استان رونق یابد و شاهد جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی برای حوزه سلامت باشیم.
دکتر هاشمی افزود: به نظر می رسد اگر بقیه اقتصاد استان مازندران رونق یابد حتما پا به پای آن گردشگری سلامت هم‌رونق می یابد.
وزیر بهداشت در پاسخ به سوالی مبنی بر برنامه های آینده وزارت بهداشت در دولت دوازدهم گفت: استقرار نظام ارجاع، پزشکی خانواده و استمرار و ارتقاء طرح تحول سلامت از جمله برنامه های وزارت بهداشت در دولت دوازدهم خواهد بود.
دکتر هاشمی افزود: رفع مشکلات در حوزه آسیب های اجتماعی و مطالبه گری در دولت دوازدهم را ادامه می دهیم.
وزیر بهداشت بر لزوم تامین منابع پایدار برای حوزه سلامت از سوی دولت و‌ مجلس تاکید کرد‌ و گفت: امیدواریم منابع پایدار برای این‌حوزه پیش بینی شود تا بتوانیم مشکلات مردم را برطرف کرده و باعث توسعه و رونق خدمات بهداشتی و درمانی در کشور شویم./۲۰۳

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ١٩ مرداد ١٣٩٦ - ١٩:٠٥ / شماره خبر: ١٦٤٦٣١ / تعداد نمايش: 2249

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج