وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت در حاشیه افتتاح سومین نمایشگاه ایران فارما:

سیاست اصلی وزارت بهداشت در حوزه دارو، حفاظت مالی و حمایت از سلامت مردم است

وزیر بهداشت با اشاره به حضور بیش از 500 شرکت دارویی و صنایع وابسته در سومین نمایشگاه ایران فارما، گفت: ایران فارما یکی از مهمترین نمایشگاه های تولیدی و صنعتی حوزه دارو است که سابقه طولانی دارد و شرکت ها و اساتید داروسازی ایرانی و بین المللی، از آن استقبال ویژه ای کردند.
به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه افتتاح سومین نمایشگاه بین المللی دارو و صنایع وابسته(ایران فارما)، اظهار داشت: سیاست اصلی وزارت بهداشت در حوزه دارو، حفاظت مالی و حمایت از سلامت مردم است که کمتر به آن آسیب برسد و در مواردی که بخش داخلی بتواند این هدف را تامین کند، حتما به استفاده و حمایت از تولید داخلی، تاکید و اصرار داریم و زمانی که کیفیت پایین باشد و یا قیمت به اندازه ای باشد که به جیب مردم آسیب برسد، بدون تعارف همانند 4 سال گذشته ترجیح می دهیم که در بازار رقابتی خرید کنیم و انتظار مردم و قانون نیز همین است
وزیر بهداشت تاکید کرد: امیدواریم تولید کنندگان در جهت ارتقای کیفیت محصولاتشان تلاش بیشتری کنند و هدف آنها، بازارهای خارجی باشد و بتوانند با تنظیم کردن استانداردهای خود با استانداردهای بین المللی، در بازارهای بین المللی رقابت کنند.
دکتر هاشمی تصریح کرد: از بیمارستانها و مراکز درمانی دولتی و غیردولتی تقاضا می کنیم که به خودباوری صنایع دارویی، بیش از گذشته ارج بنهند و به تولید داخلی توجه بیشتری کنند و اطمینان داشته باشند که ما از نظر کیفیت و قیمت، مراقبت می کنیم البته حاضر نیستیم به هر قیمتی و به صرف تولید داخل بودن، بدون در نظر گرفتن کیفیت و قیمت تولیدات، خرید کنیم و قطعا از منافع مردم و بیمه ها مراقبت می کنیم.
وزیر بهداشت یکی از مهمترین گرفتاری های جدی صنعت دارو را معوقات طولانی مدت عنوان کرد و افزود: امیدواریم با تمهیدات رییس جمهور و سازمان برنامه و بودجه، معوقات شرکت های دارویی، تجهیزات پزشکی و پرسنل بهداشتی و درمانی، به حداقل برسد و بیمه ها بتوانند این تاخیر را جبران کنند.
وزیر بهداشت تصریح کرد: وزارت بهداشت از بیمه ها و صنایع دارویی از بیمارستانهای دولتی یا خصوصی طلبکار است و امیدواریم که منابع مالی در اختیار آنها قرار بگیرد البته این منابع باید از اول پیش بینی می شد و مشکل این بود که در بودجه سنواتی در نظر گرفته نشده بود و از امسال این مشکل برطرف شده است.
وزیر بهداشت اضافه کرد: از امسال باید برای بدهی بیمه ها به صنایع دارویی، جامعه پزشکی، پرستاری و مامایی کشور و تامین کنندگان تجهیزات پزشکی، فکر عاجل شود و امیدواریم با مذاکرات انجام شده، معوقات و زمان پرداخت آنها به حداقل برسد چراکه در این صورت و بر اساس گفته های نمایندگان سندیکا، معوقات مالی، یک آسیب جدی است و تا بخواهد بهبود پیدا کند زمان و بازارهای بین المللی را از دست داده ایم و مردم نیز آسیب می بینند.
گفتنی است سومین نمایشگاه بین المللی دارو و صنایع وابسته(ایران فارما) با حضور بیش از 500 شرکت داخلی و خارجی با حضور وزیر بهداشت، گشایش یافت. علاقه مندان می توانند از ساعت 9 تا 18 روزهای 21 تا 23 شهریور در مصلی بزرگ تهران، از این نمایشگاه بازدید کنند./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢١ شهريور ١٣٩٦ - ١٣:٠٨ / شماره خبر: ١٦٦٠٦٥ / تعداد نمايش: 2111

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج