وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون اول رییس جمهور در آیین افتتاح بیمارستان امام حسین (ع) هریس:

دولت تلاش كرد تا دغدغه مردم در حوزه بهداشت و درمان به حداقل برسددکتر جهانگیری با اشاره به اينكه يكي از مهمترين وظايف دولت ها مسئوليت امر سلامت مردم است گفت: دولت تدبير و اميد تلاش كرد تا دغدغه مردم در حوزه بهداشت و درمان به حداقل برسد

به گزارش وبدا؛ معاون اول رییس جمهور در مراسم بهره برداری از بیمارستان ۷۰ تختخوابی امام حسین(ع) هریس در آذربایجان شرقی، با ذكر خاطره اي از ملاقات با بيماران و همراهان آنها در يكي از مراكز درماني كرمان گفت: ما تلاش كرديم تا به سخنان رهبري مبني بر اينكه اگر كسي بيمار شد تنها رنج بيماري داشته باشد و نه دشواري هاي ديگر، را اجرايي و عملي كنيم. كار بزرگي را دولت با اجراي طرح تحول نظام سلامت پذيرفت تا رضايت مردم را كسب كند و برادر عزيزم جناب آقاي دکتر هاشمي در اين زمينه بسيار تلاش كردند.
معاون اول رئيس جمهور با اشاره به وجود برخي مشكلات در اجراي طرح هاي بزرگ طلب پزشكان و پرستاران از دولت را يادآور شد و گفت: ما از همه اين عزيزان به خاطر تاخیر به وجود آمده عذر و به خاطر صبرشان تشكر مي كنيم و قول مي دهيم در سريع ترين زمان ممكن اين بدهي را تسويه كنيم.
دكتر جهانگيري ايران را كشوري ثروتمند و داراي ظرفيت هاي فراوان مادي و انساني توصيف كرد و گفت: نيروي انساني متخصص و خوش فكر مي تواند تحرك ويژه اي در توسعه كشور ايجاد كند.
معاون اول رئيس جهمور در بخش ديگري از سخنانش با اظهار تأسف از اينكه در سال هاي قبل اين بيمارستان پس از مدتي طولاني ساخته و با يك زلزله تخريب شده است گفت: نبايد بگذاريم اين اتفاق ها به راحتي رخ دهد و كسي پاسخگو نباشد. بايد پيمانكار و مجري خطاكار كه با اين هزينه چنين طرحي ناآماده را احداث كردند بازخواست كرد.
وي از استاندار آذربايجان شرقي خواست تا اين موضوع را پيگيري كند تا در اسناد روشن شود كه ما در برابر خطاها و ايستادگي مي كنيم و براي ديگران نيز درس شوند.
دكتر جهانگيري با قدرداني از زحمات رئيس دانشگاه علوم پزشكي آذربايجان شرقي در اجرايي كردن طرح بيمارستان امام حسين (ع) گفت: اگر كار خوب و مدير موفق تشويق نشود و فرقي با مديران كارنابلد نداشته باشد اصول مديريتي و ارزشيابي كشور زير سوال خواهد رفت.
معاون اول رئيس جمهور ادامه داد: يكي از مهمترين راه ها براي صيانت از حقوق ملت اجراي طرح ها در زمان مناسب است.
دكتر جهانگيري در خاتمه به مردم شهرستان هريس اطمينان داد كه مسائل و مشكلات آنها كه توسط مسئولان و نماينده شهرشان بيان شده را پيگيري خواهد كرد.
پيش از سخنان دكتر جهانگيري، دکتر هاشمي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي با اشاره به اينكه اين بيمارستان همزمان با 70 امين سال تأسيس دانشگاه تبريز افتتاح شده گفت: دو بيمارستان سراب و هريس كه امروز به بهره برداري رسيد مي توانند آهنگ خدمت رساني به مردم منطقه را تسريع كنند.
وي با اشاره به اينكه در دولت تدبير و اميد كلنگ 700 طرح مشابه اين دو بيمارستان به زمين خورده و 400 طرح آن امروز به بهره برداري رسيده است گفت: اعزام نيروي متخصص و انگيزه و علاقه پزشكان و كادر درماني به ارايه خدمات رضايت مردم از نظام پزشكي كشور را دوچندان كرده است

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٢ مهر ١٣٩٦ - ١٨:٠٣ / شماره خبر: ١٦٧٢٢٨ / تعداد نمايش: 2865

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج