وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دو سلامتکده طب ایرانی در استان کرمان افتتاح شد

با حضور مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت به استان کرمان، دو سلامتکده طب ایرانی در این استان افتتاح شد.

به گزارش وبدا، در سفر دکتر محمود خدادوست، مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت به استان کرمان، چگونگی روند ادغام آموزه‌های طب ایرانی در سیستم مراقبت‌های بهداشتی اولیه مورد بررسی قرار گرفت و 2 سلامتکده طب ایرانی که توسط بخش خصوصی ایجاد و با نظارت و تفاهم دانشگاه توسط متخصصان طب ایرانی و اعضای هیات علمی اداره شده و ارایه خدمت می‌کنند، افتتاح شد.

مشاور وزیر بهداشت با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی کرمان یکی از دانشگاه‌های همراه و بسیار موفق در اجرای برنامه‌های وزارت بهداشت به ویژه در رابطه با طب ایرانی بوده است، گفت: اکنون در این استان، 2 سلامتکده توسط بخش خصوصی و با تعرفه دولتی راه‌اندازی شده که کار بسیار خوب و پسندیده‌ای است.

وی افزود: با افتتاح این سلامتکده‌ها، قطعا نقش افراد سودجویی که در حوزه طب ایرانی و مکمل فعالیت می‌کنند، کاهش می‌یابد.

مدیر کل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت با اشاره به فعالیت حدود 40 سلامتکده طب ایرانی در کشور، گفت: این تعداد سلامتکده نیاز مردم کشور را برطرف نمی‌کند و پاسخگوی نیاز آن‌ها نیست.

وی افزود: از تدابیر وزارت بهداشت برای پاسخ به این نیاز کشور، حمایت از پزشکان علاقه‌مند به فعالیت در حوزه طب ایرانی با برگزاری دوره آموزشی و تخصصی و دریافت مجوز لازم است تا آن‌ها نیز بتوانند بخشی از خدمات طب ایرانی را به مردم ارائه دهند.

وی با تاکید بر اینکه استفاده از گیاهان دارویی برخلاف تصور عامه مردم، بی‌خطر نیست، گفت: کسی باید در این مراکز فعالیت کند که صلاحیت علمی داشته و مورد تایید وزارت بهداشت باشد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٥ مهر ١٣٩٦ - ١٢:٥٧ / شماره خبر: ١٦٧٣٧٥ / تعداد نمايش: 2450

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج