وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

در دیدار هیات ایرانی وزارت بهداشت با وزیر بهداشت برزیل عنوان شد؛

علاقه برزیل به تقویت همکاری های مشترک با ایران در زمینه تولید واکسن

در دیدار هیات ایرانی وزارت بهداشت به سرپرستی دکتر لاریجانی نائب رییس کمیته ملی پیشگیری از بیماری های غیرواگیر ایران و ریکاردو باروس وزیر بهداشت برزیل بر تقویت همکاری های مشترک دو کشور به ویژه در حوزه تولید واکسن تاکید شد.

به گزارش وبدا، در این دیدار که در حاشیه اجلاس جهانی بیماری های غیرواگیر در مونته ویدئو، برگزار شد، مقرر شد هیات های ایرانی در حوزه های مختلف همکاری های مشترک ایران و برزیل، به این دو کشور سفر کنند همچنین با توجه به تاکید و علاقه وزیر بهداشت برزیل، ارتباط انستیتو پاستور ایران با شرکت های معتبر تولید واکسن برزیلی در زمینه تولید واکسن، تقویت شود.

بنا بر این گزارش، در حوزه تولید دارو نیز مقرر شد آژانس نظارت بر سلامت برزیل(ANVISA) همکاری های دارویی خود با ایران را تقویت کند و سند همکاری های مشترک سازمان غذا و دارو در سفر دکتر اصغری رییس این سازمان به برزیل و یا سفر رییس آژانس نظارت بر سلامت برزیل به ایران، امضا شود.

وزیر بهداشت برزیل در این دیدار خواستار افزایش همکاری های مشترک دو کشور در حوزه غذا شد و سند برنامه عمل جهت همکاری های مشترک در زمینه های ارتقای نحوه تغذیه سالم، مقابله با چاقی به ویژه چاقی کودکان، ارتقای فعالیت های بدنی، برچسب زنی مواد غذایی و اصلاح فرمولاسیون غذایی امضا شد.

همچنین مقرر شد که در حوزه آموزش، ارتباطات دانشگاهی دو کشور به ویژه در خصوص پزشک خانواده، گسترش یابد و هیات های تخصصی دو کشور از توان و ظرفیت و زمینه های همکاری های مشترک در دو کشور بازدید داشته باشند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٩ مهر ١٣٩٦ - ١٠:٠٦ / شماره خبر: ١٦٧٤٩١ / تعداد نمايش: 2239

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج