وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

طرح نظارت بهداشتی ویژه زائران اربعین حسینی (ع) آغاز شد؛

استقرار ۶۳ تیم عملیاتی بهداشت محیط در مرز خسروی

مدیرگروه بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: طرح نظارت بهداشتی ویژه زائران اربعین با فعالیت ۶۳ تیم بازرسی در استان کرمانشاه پیگیری می‌شود .

به گزارش وبدا به نقل از تسنیم، امیر کرمی در حاشیه همایش مانور آمادگی کارشناسان بهداشت محیط در زمینه خدمت به زائران در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: با توجه به اینکه استان کرمانشاه و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه امسال افتخار میزبانی زائران اربعین را برعهده دارد بنابراین یکی از اولویت‌های بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی پیشگیری از ورود تهدیدات بهداشتی از جمله بیماری‌های قابل انتقال از آب و مواد غذایی است.

مدیرگروه بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با بیان اینکه 63 تیم عملیاتی در پایانه مرزی خسروی مستقر خواهند شد، گفت: 63 تیم عملیاتی متشکل از 103 نفر به صورت شبانه‎روزی در شهرستان قصرشیرین در پایانه مرزی قصرشیرین حضور دارند.

کرمی عنوان کرد: 200 بازرس در قالب تیم‌های ثابت و سیار در تمامی مسیرهای تردد زائران از کنگاور تا مرز خسروی اقدام به برنامه‎ریزی و هماهنگی جهت ارائه خدمات بهداشتی به این عزیزان خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه امسال بازرسان بهداشت محیط از هشتم آبان ماه تا 24 آبان از ساعت هشت صبح تا 10 شب در قالب تیم‌های عملیاتی دو نفره شامل تیم‌های ستادی، آزمایشگاه سیار آب و مواد غذایی در مسیرهای تردد زائران حضور دارند، بیان کرد: این بازرسان آموزش‌های لازم را در موکب‌ها، پایانه مرزی و مسیرهای تردد زائران به آنها ارائه می‌دهند.

مدیرگروه بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با بیان اینکه این بازرسان و تیم‌های عملیاتی و ستادی به‎صورت فعال و شبانه‌روزی از هشت صبح تا 10 شب و از ساعت 10 شب تا هشت صبح به صورت آنکال آماده اطلاع‎رسانی و ارائه خدمت به مردم هستند، گفت: در تمامی مسیرهای تردد زائران از ورودی استان کرمانشاه تا مرز خسروی نیز چند تیم ستادی و سیار حضور دارند که پاسخگوی سوالات مردم هستند.

کرمی با اشاره به اینکه این 63 تیم عملیاتی در شهرستان قصرشیرین و مرز خسروی مستقر می‌شوند اظهار کرد: همچنین یک سامانه اطلاع‌رسانی به صورت اپلیکیشین در قصرشیرین راه‎اندازی شده که آدرس آن به زائران داده می‌شود و با نصب آن پیام‌های بهداشتی برای آنها ارسال می‎شود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٦ - ١٣:٥٩ / شماره خبر: ١٦٧٥٧٤ / تعداد نمايش: 2120

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج