وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

قائم مقام وزیر بهداشت:

امسال ۳۵۰ هزار زائر پیاده وارد مشهد می شوند


قائم مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: ۳۵۰ هزار زائر پیاده بارگاه منور حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) امسال وارد مشهد می شوند و بر اساس ارزیابی های انجام شده دانشگاه علوم پزشکی مشهد آمادگی لازم را برای ارائه خدمات به زائران دارد.

به گزارش وبدا، دکتر ایرج حریرچی در حاشیه بازدید از ایستگاه های خدمات رسانی به زائران پیاده خاطر نشان کرد: خدمات رسانی به زائران پیاده در سه سطح شامل اقدامات اولیه بهداشتی و درمانی، ویزیت توسط پزشکان و ارائه خدمات تخصصی و بستری به صورت رایگان به زائران پیاده ارائه می شود.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد آمادگی کامل برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران پیاده را دارد تصریح کرد: ۶۵ بیمارستان، ۲۱۴ پایگاه اورژانس شهری و جاده ای به همراه یک هزار نیرو، ۱۴۵ درمانگاه و ۶۷ مرکز بهداشتی درمانی برای ارائه خدمت به زائران در سطح استان خراسان رضوی آماده هستند.

قائم مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی خاطر نشان کرد: در این مدت ۱۵۰ تیم بهداشتی بر عملکرد مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، مراکز اسکان زائران، هیات ها و حسینیه ها نظارت دارند.

دکتر حریرچی با اشاره به اینکه همزمان با شهادت امام رضا(ع) بیش از ۴ میلیون زائر وارد مشهد می شوند اظهار داشت: خدمات رسانی به این تعداد زائر در مدت محدود کار بسیار سنگینی است که دانشگاه علوم پزشکی مشهد با برنامه ریزی منسجم خدمات بهداشتی و درمانی را به شکل مطلوب علاوه بر مجاوران به زائران امام رضا(ع) نیز ارائه می دهد.

گفتنی است: قائم مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با حضور در پایگاه های خدمات رسانی به زائران پیاده از نزدیک در جریان روندارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران قرار گرفت.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٧ آبان ١٣٩٦ - ١١:١١ / شماره خبر: ١٦٩٠٢٦ / تعداد نمايش: 1862

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج