وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

تاکید قائم مقام وزیر بهداشت بر گسترش برنامه مراقبت در منزل در مراکز روانپزشکی


قائم مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی بر گسترش برنامه های مراقبت در منزل در مراکز روانپزشکی کشور تاکید کرد.

به گزارش وبدا، دکتر ایرج حریرچی در حاشیه بازدید از مرکز روانپزشکی ابن سینا از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه ۹ دهم درصد از بیماران روان نیازمند ارائه خدمات بستری هستند و تعداد تخت های روانپزشکی پاسخگوی نیاز بیماران نیست اظهار داشت: بر این اساس لازم است با گسترش برنامه های مراقبت در منزل خدمات را به شکل مطلوبی به بیماران ارائه داد.

وی با بیان اینکه مراکز روانپزشکی ابن سینا و دکتر حجازی با ۷۰۰ تخت بستری علاوه بر خدمات رسانی به بیماران استان به دیگر بیماران از استان های خراسان شمالی، جنوبی و گلستان نیز خدمات ارائه می دهد، اظهار داشت: با توجه به جمعیت زیر پوشش تعداد تخت های بستری این مرکز پاسخگوی نیاز بیماران نیست و بهترین راه در حال حاضر گسترش برنامه های مراقبت در منزل است و در این راستا وزارت بهداشت نیز حمایت های لازم را خواهد داشت.

قائم مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه با وجود تمام تلاش ها و اقداماتی که انجام شده است در حال حاضر ضریب تعداد تخت به یک هزار جمعیت ۱.۹ است، اظهار داشت: بر اساس هدف گذاری قرار است این میزان به ۲.۷ افزایش یابد که در حال برنامه ریزی و اجرابرای دست یابی به آن هستیم.

دکتر حریرچی خاطر نشان کرد: در این راستا در حال حاضر ۳۹ هزار تخت بیمارستانی در کشور در حال ساخت است که پیشرفت صفر تا ۶۰ درصدی دارد.

در ادامه قائم مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی از بخش های بستری بیمارستان روانپزشکی ابن سینا بازدید و در جریان روند خدمات رسانی به بیماران قرار گرفت.

گفتنی است: دکتر ایرج حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در جریان سفر به مشهد مقدس از ایستگاه و پایگاه های خدمات رسانی به زائران پیاده امام رضا(ع) بازدید و در جریان روند خدمات رسانی قرار گرفت./140/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٧ آبان ١٣٩٦ - ١٣:٠٨ / شماره خبر: ١٦٩٠٤٠ / تعداد نمايش: 2230

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج