وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

وزارت بهداشت در بحران زلزله گل کاشت

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: وزارت بهداشت در مدیریت بحران زلزله و با حضور به موقع پرسنل درمان در مناطق زلزله‌زده واقعا گل کاشت که با صدور بیانیه‌ای نیز از زحمات و از خود گذشتگی‌های تمام اعضای جامعه پزشکی و مقامات اجرایی در مدیریت زلزله تشکر کردم.

به گزارش وبدا به نقل از سلامت آنلاین، دکتر علی نوبخت حقیقی با اشاره به سفر خود به استان کرمانشاه و بازدید از مناطق زلزله زده افزود: پس از وقوع حادثه، تمام پزشکان بیمارستان های دولتی و خصوصی کرمانشاه به یاری مصدومان شتافتند. تمام بار درمان بر دوش آن ها بود و به دلیل آمار بالای مصدومان، گروهی از آن ها را برای دریافت درمان های تکمیلی به سایر شهرها و استان ها از جمله تهران، البرز و همدان منتقل کردند.

وی با اشاره به رضایتمندی مصدومان از نحوه دریافت خدمات درمانی ادامه داد: با مجروحان که صحبت می کردم، حتی یک نفر نیز از روند رسیدگی پزشکان و پرستاران ناراضی نبود و با توجه به این شرایط، مردم باید قدردان خدمات خدمتگزاران خود باشند.

نماینده مردم تهران از نوعدوستی پزشکان انجمن های مختلف پزشکی در زلزله اخیر خبر داد و گفت: بسیاری از پزشکان هم کمک های نقدی کردند و هم کانکس هایی تهیه کرده و در اختیار زلزله زدگان قرار دادند.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه افرادی که ساعت ها زیر آوار مانده اند، در صورت زنده ماندن، ممکن است کلیه های خود را از دست بدهند، گفت: پس از زلزله بم، پروتکلی تدوین شد که بر مبنای آن با انجام اقداماتی تخصصی و استفاده از حجم مشخصی از سرم، می توان مانع از دیالیزی شدن افرادی شد که زیر آوار مانده و نجات پیدا کرده اند که در زلزله کرمانشاه نیز این پروتکل اجرایی شد.

دکتر نوبخت حقیقی خاطرنشان کرد: با همکاری پزشکانی از انجمن نفرولوژی و همچنین دوستانی از انجمن نفرولوژی مقیم کرمانشاه، پروتکلی اجرایی شد و خوشبختانه حتی یک مصدوم زلزله کرمانشاه نیز کلیه های خود را به دلیل ماندن زیر آوار از دست نداد که این مساله را به سازمان های بین المللی نیز گزارش کرده ایم.

وی تصریح کرد: عملکرد درمانی مطلوب بخش بهداشت و درمان مرهون مدیریت وزیر بهداشت است که توانست بحران زلزله را از ابتدای تشکیل ستاد هدایت بحران در وزارت بهداشت بخوبی مدیریت کند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١ آذر ١٣٩٦ - ١١:١١ / شماره خبر: ١٦٩٢٣٤ / تعداد نمايش: 2640

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج