وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی:

اصلاح پرداخت یارانه ها راهی برای حل مشکلات مالی طرح تحول سلامت است/ سازمان برنامه و بودجه پیشنهادات خود برای افزایش منابع مالی وزارت بهداشت را به مجلس ارائه کند

مقدسی گفت: امیدواریم در بودجه سال 97مساعدتهای لازم برای حل مشکلات مالی وزارت بهداشت ازطرف دولت و مجلس صورت گیرد؛ البته توقع ما این است که سازمان برنامه و بودجه پیشنهادات مناسبی در زمینه حل مشکل کمبود منابع مالی وزارت بهداشت با اصلاح روش، تقویت نقاط قوت و رفع اشکالات احتمالی طرح تحول سلامت به مجلس بیاورد.

به گزارش وبدا، سید مهدی مقدسی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بهداشت و درمان جزء حوزه های پر اهمیت و مهم در کشور است، ضمن قدردانی از زحمات وزیر بهداشت در اجرای طرح تحول سلامت گفت: وزیر بهداشت برای اجرای برنامه ها و دیدگاه ها در حوزه سلامت و تعهداتی که در برنامه ششم توسعه به عهده وزارت بهداشت قرار داده شده است نیاز به منابع مالی دارد که امیدواریم با اصلاح پرداخت یارانه ها این امکان فراهم شود که بخشی از مشکلات بهداشت و درمان کشور حل شود.

وی عنوان کرد: امیدواریم در بودجه سال 97مساعدتهای لازم برای حل مشکلات مالی وزارت بهداشت ازطرف دولت و مجلس صورت گیرد؛ البته توقع ما این است که سازمان برنامه و بودجه پیشنهادات مناسبی در زمینه حل مشکل کمبود منابع مالی وزارت بهداشت با اصلاح روش، تقویت نقاط قوت و رفع اشکالات احتمالی طرح تحول سلامت به مجلس بیاورد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه به مشکلات استان مرکزی در حوزه سلامت اشاره کرد و افزود: اکثر بیمارستان های اراک قدمت بالایی دارند و فرسوده هستند.

مقدسی ادامه داد: پروژه های نیمه کاره ای در حوزه سلامت در اراک در دست اقدام داریم و وزیربهداشت درطی سفری که به استان مرکزی داشتند از این پروژه ها بازدید کردند که با تاکید وزیربهداشت این پروژه ها به خوبی در مسیر خود در حال اجرا هستند.

نماینده اراک ضمن قدردانی از زحمات وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در زلزله غرب کشور گفت: امیدوارم مراکز درمانی تخریب شده در کوتاه‌ترین زمان ممکن بازسازی شوند و زلزله زدگان از خدمات درمانی بیشتر و با کیفیت بهتری برخوردار شوند هرچند که بیمارستان های صحرایی این خدمات را اکنون به مردم زلزله زده در کرمانشاه ارائه می کنند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١ آذر ١٣٩٦ - ١١:١٩ / شماره خبر: ١٦٩٢٣٥ / تعداد نمايش: 2120

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج