وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

نشست هم‌اندیشی معاونت اجتماعی وزارت بهداشت با سازمان نظام پزشکی کشور


نشست هم‌اندیشی معاونت اجتماعی وزارت بهداشت با سازمان نظام پزشکی کشور، با حضور دکتر سید محمدهادی ایازی، معاون اجتماعی وزیر بهداشت و همراهی مدیران معاونت و دکتر ایرج فاضل، رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی و معاونان مربوطه برگزار شد.

به گزارش وبدا، در این نشست دکتر ایازی ضمن اشاره به ساختار معاونت اجتماعی و فعالیت‌های انجام شده تاکنون به تشریح اقدامات معاونت در بحث کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه پرداخت.

دکتر ایازی در ادامه به فهرست نیازهای بخش سلامت در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه و کمک‌های خیرین در این رابطه پرداخت و از کمک‌های جامعه پزشکی و اعلام آمادگی سازمان پزشکی برای تکمیل ساختارهای سلامت کرمانشاه قدردانی کرد.

معاون اجتماعی وزیر بهداشت همچنین با اشاره به ضرورت اجتماعی شدن سلامت و اهداف و برنامه‌هایی که در این زمینه در وزارت بهداشت و معاونت اجتماعی دنبال می‌شود از سازمان نظام پزشکی درخواست کرد که در تحول ساختار خود به این مساله نیز بپردازند و نگاه اجتماعی را به سازمان و ساختار آن تزریق کنند.

براساس این گزارش دکتر فاضل با تشکر از اقدامات معاونت اجتماعی در تحول نظام سلامت آمادگی دوباره سازمان را برای کمک‌رسانی به مناطق زلزله‌زده اعلام کرد و خواستار تشکیل کارگروه مشترک برای بهره‌گیری بهینه از منابع و ظرفیت‌ها در جهت نیازهای واقعی سلامت منطقه شد.

در پایان مقرر شد کارگروه مشترک برای تهیه تفاهم‌نامه میان معاونت اجتماعی وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی تشکیل شود و پیش‌نویس آن را هر چه سریع‌تر تدوین کنند. همچنین قرار شد سازمان نظام پزشکی مطالعات اولیه را برای تقبل ساخت یک بیمارستان در اسلام‌آباد غرب انجام دهد و در تحول ساختاری خود به حوزه اجتماعی سلامت توجه کند.

گفتنی است مسئولان سازمان نظام پزشکی کرمانشاه نیز در این نشست حضور داشتند./230/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢١ آذر ١٣٩٦ - ١٥:٣٠ / شماره خبر: ١٧٠١٢٤ / تعداد نمايش: 1943

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج