وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت در بازدید از بیمارستان بوندانگ سئول عنوان کرد:

وجود زمینه های همکاریهای گسترده بین مراکز علمی ایران و کره جنوبی/همه ایرانیان بیمه هستند و از خدمات درمانی مناسبی برخوردارند/ هر ۲ هزار ایرانی، یک مراقب سلامت دارند/۹۰۰ بیمارستان در کشور به مردم خدمات درمانی ارایه می دهند/ رتبه اول منطقه و ۱۶ جهانی، در مقالات علمی نمایه شده در lsl را دارا هستیم

 
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه سفر به کره جنوبی و بازدید از مراکز درمانی سئول، امروز،  از بیمارستان ۱۴۰۰ تخته بوندانگ، وابسته به دانشگاه ملی سئول بازدید کرد.
 
 
به گزارش وبدا به نقل از ایرنا، دکتر هاشمی در این بازدید گفت: همه ایرانیان بیمه هستند و از خدمات درمانی مناسبی برخوردارند.
 
وی با اشاره به اینکه در ایران 60 دانشگاه علوم پزشکی خدمات بیمارستانی ارائه می دهند، گفت: 200 هزار دانشجو نیز در ایران تحصیل می کنند که بخشی از آنها دانشجویان خارجی از جمله منطقه خاورمیانه هستند.
 
دکتر هاشمی با اشاره به اینکه در زمینه بهداشت هم هر دو هزار ایرانی یک مراقبت سلامت دارند، گفت: از جمعیت 80 میلیونی کشورمان 23 میلیون آنها در روستاها زندگی می کنند.
 
وزیر بهداشت افزود: در روستاها به ازای هر هزار نفر یک خانه بهداشت داریم و در حال حاضر بیش از  ۲۰  هزار خانه بهداشت در ایران وجود دارد و در هر خانه بهداشت هم یک آقا و یک خانم مسئولیت سلامت مردم را به عهده دارند.
 
به گفته وی در شهرها نیز مراقب سلامت فعالیت دارند که پیشگیری از بیماری ها را انجام می دهند.
 
وزیر بهداشت افزود: در زمینه درمان هم 900 بیمارستان داریم که 600 مورد آنها خصوصی و 300 مورد دیگر عمومی هستند.
 
دکتر هاشمی افزود: در حوزه پژوهش هم 600 مرکز در دانشگاه ها و بخش خصوصی داریم که در سال 45 هزار مقاله علمی در نمایه بین المللی lsl منتشر می کنند و رتبه اول منطقه و 16 جهانی را در این زمینه داریم.
 
وی با بیان اینکه زمینه های همکاری زیادی بین مراکز علمی ایران و کره جنوبی وجود دارد اظهار امیدواری کرد این سفر دستاوردهای مهمی برای دو طرف داشته باشد.
 
دکتر هاشمی در راس هیاتی متشکل از مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی عصر روز پنجشنبه وارد سئول شد.
 
دکتر 'جو هو لیی' رییس بیمارستان باندونگ سئول نیز در این دیدار به ارایه گزارشی از وضعیت بیمارستان به ویژه در حوزه it پرداخت و گفت: بیمارستان باندونگ در سال 1885 میلادی تاسیس شده است.
 
وی افزود: بیمارستان دارای یک هزار و 163 تخت عمومی، 42 تخت مراقبت های ویژه، 71 تخت ای سی یو و 40 تخت در بخش ان ای سی یو است.
 
وی با بیان اینکه بیمارستان بوندانگ سئول سالانه حدود 37 هزار عمل جراحی انجام می دهد گفت: بیمارستان دارای 793 پزشک، یک هزار و426 پرستار و 73 داروخانه است.
 
وزیر بهداشت و هیات همراه در این بازدید از بخش های مختلف بیمارستان بوندانگ سئول بازدید کرد و از نزدیک در جریان توسعه پزشکی کره جنوبی و همچنین تجهیزات و امکانات این بیمارستان قرار گرفت.
 
در این سفر هیاتی از وزارت بهداشت و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی دکتر  هاشمی را همراهی می کنند.
 
شرکت در نشست همکاری های بهداشتی و پزشکی، بازدید از بیمارستان ملی سئول، ملاقات با وزیر بهداشت کره جنوبی و بازدید از نمایشگاه تولیدات پزشکی سامسونگ از جمله برنامه های سفر سه روزه وزیر بهداشت به کره جنوبی است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ٢٤ آذر ١٣٩٦ - ١٨:٢٣ / شماره خبر: ١٧٠١٧٩ / تعداد نمايش: 1692

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج