وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت:

پژوهشهای امروز باید چشم انداز آینده را برنامه ریزی کند / ارزش اهدای خون در جامعه پررنگ تر شود

دکتر حق دوست گفت: در برنامه های آینده سازمان انتقال خون ارزش و تقدس اهدای خون را باید از نظر اجتماعی پررنگ تر کنیم و این ارزش بیشتر از گذشته در جامعه نمود یابد.

به گزارش وبدا، دکتر علی اکبر حق دوست، معاون برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت در کارگاه آینده پژوهی که به مناسبت روز بزرگداشت پژوهش در سازمان انتقال خون برگزار شد، گفت: پژوهشهای امروز باید چشم انداز آینده را برنامه ریزی کند.
معاون وزیر بهداشت درباره رویکرد اقتصادی و تاثیر آن در آینده انتقال خون نیز گفت: توقعات جامعه در آینده در مبحث انتقال خون رو به افزایش است بنابراین موضوع سلامت خون باید افزایش یابد و به سمت درمان های اختصاصی برویم ؛ ضمن اینکه تولید محصولات گران با تکنولوژی جدید، بیشتر مدنظر قرار گیرد.
دکتر حق دوست اضافه کرد: تکنولوژی می تواند تاثیر بسیار بالایی در آینده انتقال خون و رسیدن به اهداف آن داشته باشد، بنابراین می بایست با تامین بودجه موردنظر از تکنولوژی های به روز و تجهیزات نوین در این خصوص استفاده بیشتری شود.
معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: در همه دنیا درباره سلامت سه شعار مهم مورد تاکید قرار گرفته است که این شعارها شامل «تامین سلامت وظیفه دولت است، سلامت خاص مردم است و سلامت حق مردم است» می شود که باید به این وظایف و حقوق در برنامه ریزی های آینده توجه داشت.
وی با بیان اینکه هرکدام از این سه شعار در مبحث سلامت با هم تفاوت هایی دارند، تاکید کرد: دکترین نظام و حاکمیت بر دکترین سازمان هاف نهادها و دستگاه های کشور تاثیرگذار است و به تبع آن بر برنامه های حوزه سلامت و همینطور سازمان انتقال خون نیز موثر است./226/302

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٧ آذر ١٣٩٦ - ٠٩:٢٧ / شماره خبر: ١٧٠٣٢٩ / تعداد نمايش: 1489

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج