وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون فنی و عملیاتی سازمان اورژانس کشور در مراسم رونمایی از نرم افزار اورژانس:

نرم افزار اورژانس ١١٥ به ارتقای کیفیت خدمات و کاهش زمان رساندن بيمار به بیمارستان كمك مي كند
معاون فنی و عملیاتی سازمان اورژانس کشور با بيان اينكه نرم افزار اورژانس ١١٥ به ارتقا کیفیت خدمات و کاهش زمان رساندن بيمار كمك مي كند، گفت: بحث مديريت زمان در مورد سكته ها حائز اهميت است.
به گزارش وبدا، دكتر حسن نوری، در مراسم رونمایی از نرم ‌افزار اورژانس ۱۱۵ با بيان اينكه اهمیت زمان در اورژانس پیش ‌بیمارستانی کشور بحث جدی است، گفت: در سال جاری تاکنون بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار بار همکاران را برای ارائه خدمات به محل حادثه فرستادیم كه بیش از ۴۴۰ هزار مورد مربوط به حوادث ترافیکی بوده است.


وي با تاكيد بر اهميت مديريت زمان در خدمات رساني اورژانس گفت: ثانیه ‌ها و دقيقه ها در مورد سکته ‌های قلبی و مغزی بسیار اهمیت دارند، چراكه در سكته ها بيش از ٢ ميليون نورون تخريب مي شود و هر ثانيه حياتي است.دكتر نوري ادامه داد: افزایش توان عملیاتی که مستلزم خرید آمبولانس، ایجاد پایگاه و استخدام نیروی انسانی است، می‌ تواند در كاهش زمان رسيدن بر بالين بيمار موثر باشد.


وي با بيان اينكه افزايش بیش از ۲۴۰۰ دستگاه آمبولانس به سیستم در دستور كار است، گفت: اورژانس هوایی در زمينه مديريت زمان و رساندن بيمار به مركز درماني، توانسته خدمات بسیار ارزشمندي ارائه دهد، اما درحال حاضر از آنها به صورت استیجاری در اورژانس استفاده می شود.


معاون فنی و عملیاتی سازمان اورژانس کشور گفت: بعد از طرح تحول ۵ بالگرد به ۳۳ بالگرد افزایش یافت که اغلب آنها اجاره ‌ای هستند. البته این بالگردها دید در شب نیستند و در حال حاضر امکان اجاره بالگردهای دید در شب وجود ندارد.وي با بيان اين مطلب كه هدف ما کاهش زمان رسیدن و ارائه باکیفیت خدمات است، گفت: استفاده از نرم ‌افزارهای روز دنیا می ‌تواند در اين راستا موثر باشد و اين اقدام از سالهاي اخير در كشور اغاز شده است.


دكتر نوري گفت: در کشور ما نرم ‌افزار اورژانس ۱۱۵ بومی شد که باعث ارتقا کیفیت خدمات و کاهش زمان ارائه خدمت شده است، چراكه یکی از مشکلات ما تغییر نام خیابان ‌هاست و مردم در زمان حادثه برای آدرس‌ دهی دچار استرس می‌شوند، این نرم‌ افزار آدرس را دقیق به ما نشان می‌
دهد.


وي با بيام اينكه مجلس و دولت باید کمک کنند تا به استانداردهای روز دنیا دست پیدا کنیم، ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون ۳۹ پایگاه روستایی را راه‌ اندازی کردیم که معتقديم باید افزايش يابد.


وي تاكيد كرد: افزايش كيفيت خدمات رساني در بخش اورژانس نيازمند كار جمعي و هماهنگي كليه سازمانها و نهادها است تا بتوان هر روز بيشتر از قبل خدمات شايسته به مردم عزيز كشورمان ارائه دهيم./٢٠٧

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٠ دی ١٣٩٦ - ١١:٤٨ / شماره خبر: ١٧١٣٦٨ / تعداد نمايش: 2027

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج