وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رئیس انستیتو پاستور ایران:

واکسن هاری انسانی تولید انستیتو پاستور تا 2 سال آینده وارد بازار می شود

رئیس انستیتو پاستور ایران با اشاره به اهمیت تولید واکسن های مورد نیاز کشور از جمله پنتاوالان گفت: سالانه به 5 میلیون دوز از واکسن پنجگانه پنتاوالان نیاز داریم.

به گزارش وبدا به نقل از ایرنا، دکتر علیرضا بیگلری با بیان اینکه در حال حاضر نیاز این واکسن از طریق واردات تامین می شود، افزود: حدود دو ماه پیش قرارداد همکاری با یکی از کشورهای صاحب این تکنولوژی برای ساخت این واکسن در ایران منعقد شد و امیدواریم در بازه زمانی حدود 3 سال، این کار به نتیجه مطلوب برسد و شاهد تولید واکسن پنتاوالان در ایران باشیم.

وی به تولید واکسن ب ث ژ در انستیتو پاستور اشاره کرد و گفت: واکسن ایرانی ب ث ژ نزدیک به 40 سال توانست حدود 225 میلیون کودک در 25 کشور را واکسیناسیون کند.

رییس انستیتو پاستور ایران گفت: واکسن ب ث ژ تولیدی این انستیتو کیفیت مطلوبی دارد و این موضوع مورد تایید قرار گرفته که واکسن ب ث ژ تولید ایران از برترین واکسن ها است.

دکتر بیگلری در خصوص تولید واکسن هاری انسانی در این مجموعه گفت: تولید واکسن انسانی در این مجموعه در دست اقدام است و تا 2 سال آینده وارد بازار می شود.

بر اساس این گزارش واکسن پنتاوالان موجب حفاظت کودکان در برابر پنج بیماری تهدیدکننده شامل دیفتری، سیاه سرفه، کزاز، هپاتیت ب و هموفیلوس آنفلوانزا نوع ب می شود.

گفتنی است انستیتو پاستور ایران برخی از واکسن های مورد نیاز از جمله ب ث ژ را تولید و درصدد ساخت واکسن های دیگری مانند پنتاوالان و هاری انسانی است تا نیاز داخلی را در این زمینه تامین کند. براساس جدول واکسیناسیون کشوری، نوزادان و کودکان شش ساله ایرانی در مقابل برخی بیماری ها باید واکسیناسیون شوند که مجموعه هایی مانند انستیتو پاستور ایران اقدام به تولید برخی از آنها می کنند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ١ بهمن ١٣٩٦ - ١٠:٣٩ / شماره خبر: ١٧١٨٣٣ / تعداد نمايش: 1171

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج