وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدیرعامل کانون هموفیلی ایران:

مصوبه کمیسیون تلفیق، مشکل بیماران خاص را حل نمی‌کند

مدیرعامل کانون هموفیلی ایران با اشاره به مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق مجلس مبنی بر اضافه شدن بیماری‌های ام اس، ای بی، اختلالات متابولیک و اوتیسم به فهرست بیماری‌های خاص، یادآور شد: با توجه به اینکه هیچ بودجه جداگانه‌ای برای این بیماران در نظر گرفته نشده است، این مصوبه نمی تواند مشکل بیماران خاص را حل کند.

به گزارش وبدا به نقل از سلامت آنلاین،احمد قویدل با بیان این مطلب افزود: هم اکنون به دلیل بدعهدی بیمه ها، فرآیند تامین داروی برخی بیماران هموفیلی با اختلال مواجه شده است. حال در این شرایط نامطلوب مالی، اضافه کردن چند بیماری به فهرست بیماری های خاص، کاملا بی معنی است و هیچ نفعی به حال بیماران خاص جدید و قدیم نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه سازمان های بیمه گر به تعهدات خود در قبال بیماران خاص عمل نمی کنند، خاطرنشان کرد: وقتی برخی بیماران مبتلا به هموفیلی، تالاسمی و دیالیز به دلیل انباشت بدهی بیمه ها نمی توانند دسترسی راحتی به داروهایشان داشته باشند، بدیهی است که با پرداخت نشدن بدهی بیمه ها و در نظر نگرفتن بودجه جداگانه برای حمایت از بیماران خاص جدید، این مصوبه کمیسیون تلفیق، کاملا شکلی شعارگونه و نمایشی به خود خواهد گرفت که فقط روی کاغذ از بیماران خاص جدید حمایت خواهد کرد.

قویدل تاکید کرد: ما موافق اضافه شدن بیماری های صعب العلاج به فهرست بیماری های خاص هستیم، اما به شرطی که منابع لازم برای حمایت از این بیماران تخصیص داده شود، اما در غیر این صورت، مشکلات این بیماران تشدید خواهد شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ١ بهمن ١٣٩٦ - ١١:٥١ / شماره خبر: ١٧١٨٤٠ / تعداد نمايش: 1221

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج