وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت:

پرستاران از محبوب ترین، خدمتگزارترین و شریف ترین اقشار جامعه هستند

 

وزیر بهداشت ضمن تبریک فرا رسیدن ولادت باسعادت حضرت زینب(س) و روز پرستار، گفت: پرستاری، حرفه ای بسیار موثر و پر زحمت است که با روز ولادت حضرت زینب کبری(س) همزمان است و دلیل این نامگذاری نیز صبر و پایداری این حضرت در برابر حوادث دنیا است.

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در گفتگو با رادیو سلامت، اظهار داشت: پرستاریان از محبوب ترین، خدمتگزارترین و شریف ترین اقشار جامعه هستند و افرادی که گذر آنها به بیمارستانها افتاده یا بیماران صعب العلاج داشته اند، ارزش کار پرستاران را به خوبی درک می کنند.

وزیر بهداشت تصریح کرد: همه ما در زندگی و جامعه دچار مشکلاتی هستیم و پرستاران نیز نه تنها از این مشکلات فارغ نیستند بلکه مشکلات روحی و روانی ناشی از حجم کار نیز به مشکلات شخصی و اجتماعی آنها اضافه می شود.

دکتر هاشمی با اشاره به افزایش حجم کاری پرستاران همزمان با اجرای طرح تحول سلامت، یادآور شد: از پرستاران به دلیل خدمات ارزشمندشان تشکر می کنیم چراکه با دردمندان و بیماران، با نهایت محبت، مهربانی، دانش و مهارت برخورد می کنند و در انجام وظایف خود کوتاهی نمی کنند البته منکر نقص هم نیستم چراکه ممکن است در این بخش نیز مانند پزشکی، افرادی لباس سفید به تن داشته باشند اما برای این کار، ساخته نشده اند که نباید این افراد، معیار و ملاک باشند.

وزیر بهداشت اضافه کرد: اگر در یک مرکز درمانی، برخورد شایسته ای با بیماران انجام نشد، نباید آن را به کل قشر زحمت کش پرستاری تعمیم دهیم بنابراین به وجود پرستاران افتخار می کنیم و امیدواریم که همه مسئولان از جمله بنده در وزارت بهداشت، قدردان زحمات پرستاران باشیم./۲۰۶

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٣ بهمن ١٣٩٦ - ١٥:٥٢ / شماره خبر: ١٧١٩٦٧ / تعداد نمايش: 1989

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج