وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت:

استفاده از دستگاه سونوگرافی به عنوان یک ابزار تشخیصی درمانی نباید فقط در انحصار برخی افراد باشد

مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت گفت: این‌که گفته می‌شود واردات دستگاه سونوگرافی در اختیار یک شرکت و یک برند خاص قرار دارد، کذب است.

به گزارش وبدا به نقل از ایران پزشک، دکتر رضا مسائلی درباره واردات دستگاه سونوگرافی گفت: در حال حاضر بیش از ۲۰ شرکت در زمینه تامین دستگاه‌های سونوگرافی فعالیت می‌کنند و این‌که گفته می‌شود واردات دستگاه سونوگرافی در اختیار یک شرکت و یک برند خاص قرار دارد، کذب است.

وی افزود: با پیشرفت علم و تکنولوژی، استفاده از دستگاه‌های پزشکی برای ارائه خدمات بهتر و مطلوب‌تر انجام می‌شود. در مناطق محروم که پزشک متخصص رادیولوژی حضور ندارد، استفاده از سونوگرافی به عنوان یک ابزار تشخیصی توسط سایر متخصصین برای نجات جان بیمار امری بدیهی است.

مشاور وزیر بهداشت ادامه داد: در گذشته استفاده از تلفن همراه فقط در انحصار افراد و طبقه خاصی بود، اما در حال حاضر ابزار کارآمدی است که در اختیار همه افراد جامعه قرار دارد.

دکتر مسائلی تاکید کرد: در واقع استفاده از دستگاه سونوگرافی به عنوان یک ابزار تشخیصی درمانی نباید فقط در انحصار برخی افراد باشد.

مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت در پایان گفت: رعایت تقوای سیاسی در جامعه بر همگان خصوصا نخبگان و پزشکان جامعه ضروری است. عدم رعایت اخلاق در جامعه‌ای که باید اخلاق محور باشد، جای تامل دارد.

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٦ - ٢٣:٢٨ / شماره خبر: ١٧٣٠٨٢ / تعداد نمايش: 1604

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج