وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در نشست با مدیران و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

کار در حوزه فرهنگی حساس و دشوار است/ باید سطح تعاملات خود را با دانشجویان افزایش دهیم

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه حوزه فرهنگ یک حوزه دشوار، حساس و به شدت در هم تنیده است، گفت: اگر بخواهیم در حوزه فرهنگی به پیشرفت‌های لازم دست یابیم، باید تعامل ویژه‌ای با دانشجویان داشته باشیم.

به گزارش وبدا، دکتر محمدرضا فراهانی در نشست با مدیران و کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در محل سالن همایش پردیس دانشگاه خطاب به کارکنان و مدیران این دانشگاه گفت: باید موضوع فرهنگ را در فضاهای دانشگاهی جدی گرفته و مورد تاکید قرار دهید. چرا که حوزه فرهنگی یک حوزه حساس است و با حوزه‌های دانشجویی، اقتصادی، امنیتی و دیگر حوزه‌ها تفاوت‌های زیادی دارد.

معاون وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: اهمیت مقوله فرهنگ به‌ویژه در محیط‌ های دانشگاهی و در میان جوانان به گونه‌ ای است که همواره مقام معظم رهبری از مقوله فرهنگ به عنوان یک اصل مهم یاد می‌ کنند و موضوع فرهنگی را در اولویت برنامه‌های نظام و کشور قرار داده‌اند.

دکتر فراهانی در بخش دیگری از سخنان خود، خطاب به حاضران این نشست گفت: شما باید عاشق کار فرهنگی در دانشگاه باشید و اگر به این حوزه علاقه نداشته باشید، قطعا در این کار موفقیتی نصیب شما و دانشگاه نخواهد شد.

وی با بیان اینکه حوزه فرهنگی یک حوزه بسیار تخصصی است، اظهار کرد: متاسفانه همه تلاش می‌کنند سلایق خود را در این حوزه اعمال کنند و در مواردی دستگاه‌ های فرهنگی واکنشی همراه با تأخیر نسبت به مقوله فرهنگ دارند و این موضوع کار ما را دچار مشکل می‌ کند.

دکتر فراهانی با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگی و دانشجویی کار سختی در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی و در ستاد وزارت بهداشت داریم، گفت: متاسفانه در حوزه معیشت دانشجویان، زیرساخت‌های مناسبی نداریم و با محدودیت منابع مواجه‌ هستیم و نمی‌ توانیم خدمتی در خور شان دانشجویان و گروه هدف‌ مان را ارائه دهیم.

وی گفت: اگر انسان‌های خوب و چند بعدی در فضای دانشگاهی کشور تحویل جامعه بدهیم، قطعا آنها می‌توانند در آینده مدیران خوبی برای اداره کشور باشند. دانشجویان امروز در آینده به عنوان فعالان حوزه سلامت رسالت خطیری نسبت به جامعه برعهده دارند از این رو باید با آنها تعامل خوبی داشته باشیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اگر بخواهیم کارمان در محیط دانشگاه اثربخشی لازم را داشته باشد باید ارتباط صمیمانه ای با دانشجویان برقرار کنیم و نگاه از بالا به پایین به دانشجویان نداشته باشیم؛ بلکه باید برخوردهای مان تعاملی باشد. بنابراین اگر بخواهیم ضریب اثربخشی کار مدیران و کارکنان دانشگاه افزایش یابد باید تعامل بسیار سازنده و مفیدی با دانشجویان برقرار کنیم که این کار به سختی فعالیت‌های شما می‌افزاید.

دکتر فراهانی با بیان اینکه رضایت‌مندی مخاطبان برایمان یک اصل به شمار می‌رود، افزود: در بازدیدهایی که امسال از دانشگاه‌های علوم پزشکی انجام شده داشتیم، مشاهده کردیم که علیرغم کمبود امکانات و زیرساخت‌های لازم در برخی از دانشگاه های علوم پزشکی اما تعامل خوبی از سوی مدیران و مسئولان دانشگاه‌ها با دانشجویان انجام شده و از این بازدیدها انرژی مضاعفی گرفته‌ایم اما متاسفانه در برخی از دانشگاه‌ها که امکانات و تجهیزات بیشتری داشته‌اند، شاهد برخورد و تعاملات مناسب با دانشجویان نبوده‌ایم و این موضوع نارضایتی دانشجویان را در پی داشته است./224/205

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٣ اسفند ١٣٩٦ - ٢١:١٩ / شماره خبر: ١٧٤٤٤١ / تعداد نمايش: 1469

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج