وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت:

در چند سال آینده، شاهد تجاری و صنعتی سازی تجهیزات پزشکی ایران خواهیم بود

مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت گفت: بعد از ابلاغ سیاست های کشور در حوزه اقتصاد مقاومتی، با حجم زیادی از سرمایه گذاری در حوزه تولید تجهیزات پزشکی در کشور روبرو هستیم.

 

دکتر رضا مسائلی در گفتگو با خبرنگار وبدا، اظهار داشت: در حال حاضر حدود 400 گونه تجهیزات پزشکی با کلاس خطر C و D (با عمق تکنولوژی بسیار بالا و پیچیده) در دستور کار ممیزی وزارت بهداشت قرار دارد و تولید کنندگان این کالاها که عموما شرکت های دانش بنیان هستند، درخواست ممیزی محصولات خود را ارائه داده اند که با تراکم سنگین ارزیابی این محصولات روبرو هستیم.

وی تصریح کرد: در چند سال آینده، شاهد تجاری و صنعتی سازی تجهیزات پزشکی ایران خواهیم بود و امیدواریم که تولید این محصولات بتواند علاوه بر تامین نیازهای مراکز بهداشتی و درمانی، سهم تولید ناخالص ملی افزایش پیدا کند.

مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت یادآور شد: با پیشرفت های عظیم تجهیزات پزشکی ایران، در سالهای آینده شاهد حضور تولید کنندگان ایرانی در نمایشگاه های بین المللی و معتبر جهان و افزایش سهم آنها در بازارهای جهانی خواهیم بود و وزارت بهداشت نیز موظف است که زیرساخت های توسعه صادرات محصولات ایرانی را فراهم کند./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢ فروردين ١٣٩٧ - ١٢:٥٥ / شماره خبر: ١٧٤٦٦٢ / تعداد نمايش: 1376

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج