وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در مجمع سلامت استان خبر داد:

برگزاری مجمع سلامت به منظور جلب مشارکت حداکثری برای توسعه سلامت

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: به منظور توسعه سلامت همه جانبه در کشور و جلب مشارکت حداکثری ذینفعان حقوقی و حقیقی در بخش های دولتی و غیر دولتی، مجمع سلامت برگزار می شود.

 

به گزارش وبدا، دکتر مهدی شادنوش رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و دبیر مجمع سلامت این استان در اولین مجمع سلامت استان سمنان به تبیین اهداف برگزاری این مجمع پرداخت و گفت: توجه به اهمیت سلامت در همه سیاست ها، نهادینه‌سازی رویکرد مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت، هم راستا سازی اقدامات سایر دستگاه‌ها با سلامت مبتنی بر شواهد، جلب مشارکت، تسهیل، نهادینه سازی و توسعه همکاری‌های بین بخشی برای سلامت، تسهیل دستیابی استان به جایگاه مناسب شاخص های سلامت و عدالت در سلامت، افزایش آگاهی، مسئولیت پذیری و پاسخگویی اجتماعی، توانمندی و مشارکت فعالانه فرد، خانواده و جامعه در تأمین، حفظ و ارتقای سلامت و شناسایی و تقدیر از برترین های سلامت براساس سنجه های تعهد و مسئولیت اجتماعی سلامت از جمله اهداف اصلی این مجمع به شمار می رود.

وی تصریح کرد: طبق شواهد علمی موجود، ارتقای مسئولیت پذیری و پاسخگویی نهادها و سازمان ها، موجب کاهش هزینه های بهداشتی، تقویت جایگاه اجتماعی سازمان ها، افزایش بهره وری نیروی کار و جذب و ماندگاری نیروی کار در سازمان مربوطه می‌شود. بر همین اساس برگزاری نخستین مجمع سلامت استان سمنان را می توان نخستین گام در همین راستا دانست. مجمع سلامت از دستگاه های اداری موثر بر سلامت، تشکل های غیر دولتی، بخش عمومی، شخصیت های متخصص و خیرین امر سلامت به عنوان شرکای سلامت تشکیل شده است و بر ابعاد دانشی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی این مشارکت توجه ویژه دارد. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، در خصوص اهمیت و نقش مجمع سلامت در زندگی و سلامت مردم اظهار کرد: برگزاری مجمع سلامت در استان ها در ترویج گفتمان مسئولیت‌پذیری و اقدام گروه‌ها و سازمان‌های مختلف خارج از بخش سلامت برای ارتقای سلامت، تشویق سایر بخش‌ها برای توجه به سلامت مردم و فرهنگ‌سازی برای اقدام مسئولانه برای سلامت جامعه تاثیر زیادی دارد.

 

دکتر شادنوش افزود: بسترسازی برای اقدامات داوطلبانه در زمینه پاسخگویی در زمینه سلامت، جلب توجه بیشتر و اقدام در زمینه تعیین‌کننده‌های اجتماعی و محیطی سلامت، بسترسازی برای بسیج منابع و مشارکت جمعی برای سلامت و معرفی تجارب و اقدامات از دیگر نقوش مجمع سلامت می باشد.

دبیر مجمع سلامت استان سمنان بیان داشت: انتظار است با برگزاری اثر بخش مجمع سلامت استان و بهره مندی از مشارکت ارزشمند ذی نفعان حقیقی و حقوقی به هدف راهبردی ارتقای سلامت استان دست پیدا کنیم.

 

اولین مجمع سلامت استان سمنان با حضور دکتر ایازی معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر طباطبایی چهره ماندگار علوم پزشکی کشور و عضو هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، دکتر ملک افضلی استاد برجسته حوزه سلامت، دکتر چاوشی استاندار سمنان، حسن بیگی نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود برگزار شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٨ فروردين ١٣٩٧ - ١٥:١٤ / شماره خبر: ١٧٥٤٥٨ / تعداد نمايش: 739

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج