وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سرپرست دانشکده علوم پزشکی خمین در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه خمین عنوان کرد:

طرح تحول سلامت، دستاوردهای عظیمی در جامعه به دنبال داشته است

سرپرست دانشکده علوم پزشکی خمین در نماز جمعه خمین گفت: طرح تحول سلامت در دولت یازدهم شروع و در دولت دوازدهم با حمایت های مجلس و دولت دستاوردهای عظیمی در جامعه به دنبال داشته است.
به گزارش وبدا، دکتر جواد جواهری با اشاره به موضوع هفته سلامت سال 1397 که بر شعار «سلامت برای همه» تاکید دارد، گفت: کاهش پرداختی از جیب مردم، توسعه فضاهای فیزیکی و تجهیزات پزشکی مدرن در تمام کشور به ویژه مناطق محروم و افزایش نیروهای متخصص در مناطق محروم، از ثمرات این طرح بوده که به نوعی بر شعار سلامت برای همه جامه عمل پوشانده است.
دکتر جواهری در ادامه افزود: استقلال دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی خمین، بهترین هدیه دولت تدبیر و امید به زادگاه بنیانگذار انقلاب اسلامی بوده که اثرات خوبی در ارتقای حوزه سلامت شهرستان و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان به دنبال داشته است.
سرپرست دانشکده علوم پزشکی خمین، با اشاره به مهمترین ثمرات طرح تحول سلامت در شهرستان خاطر نشان کرد: در سال گذشته 105 میلیارد ریال اعتبار صرف احداث و استانداردسازی فضاهای بهداشتی و درمانی شهرستان به منظور ارائه خدمات مناسب و مطلوب به مردم شده است.

وی گفت: احداث 11 پروژه بهداشتی شامل چهار پایگاه سلامت، یک مرکز خدمات جامع سلامت شهری و یک مرکز روستایی، سه خانه زیست پزشک و یک خانه بهداشت و ساختمان ستاد مرکز بهداشت که 8 پروژه به بهره برداری رسیده و سه پروژه دیگر در آینده ای نزدیک افتتاح می شود، یکی از دستاوردهای طرح تحول سلامت می باشد که سه هزار و 500 متر به فضاهای بهداشتی شهرستان در مدت یک سال اضافه شده است.

دکتر جواهری خاطر نشان کرد: ساخت و بهره برداری کلینیک ویژه بیمارستان امام خمینی (ره)، خدمات تخصصی مناسب به بیماران را به دنبال داشته و فعال نمودن واحد آندوسکوپی-کولونوسکوپی، با اعتبار 5 میلیارد ریال و با حضور فوق تخصص گوارش برای اولین بار در خمین، از دیگر اقدامات شاخص در حوزه درمان شهرستان می باشد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ١ ارديبهشت ١٣٩٧ - ٠٨:٠٦ / شماره خبر: ١٧٥٥٨٢ / تعداد نمايش: 761

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج