وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون اجتماعی وزارت بهداشت به مناسبت هفته سلامت تاکید کرد:

لزوم شکل گیری و مشارکت فعالانه کانونها و مجامع سلامت در سطح محلات

معاون اجتماعی وزارت بهداشت گفت: یکی از راه های تحقق شعار "سلامت برای همه" سال 2018 سازمان جهانی بهداشت، شکل گیری و مشارکت فعالانه کانونها و مجامع سلامت در سطح محلات است تا شاهد مشارکت ساختار مند مردم در محلات باشیم.

دکتر سید محمد هادی ایازی در گفتگو با خبرنگار وبدا، اظهار داشت: مشارکت بین بخشی یکی از اصول اجتماعی شدن سلامت است چراکه حداکثر 25 درصد از عوامل سلامت در اختیار وزارت بهداشت و 75 درصد دیگر در اختیار سایر دستگاه های اجرایی و مردم است.

وی تعداد مصدومان و مجروحان حوادث ترافیکی در سال 95 را 333 هزار نفر عنوان کرد و افزود: نظام سلامت در مصدومیت مردم در حوادث ترافیکی، نقشی نداشته اما نقش نظام سلامت، مربوط به پیامدهای این حوادث است و باید اقداماتی انجام شود که میزان مصدومین و تلفات حوادث ترافیکی، کاهش پیدا کند و شرط آن، فرهنگسازی، اصلاح مهندسی ترافیک و ارتقای استانداردهای خودرو است و در این صورت، آمار تلفات و مصدومان، کاهش پیدا می کند.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت ضمن تاکید بر لزوم همکاری های بین بخشی در حوزه سلامت، افزود: سازمان جهانی بهداشت تاکید ویژه ای دارد که دستگاه های اجرایی باید به وزارت بهداشت کمک کنند تا بتوانند مشکلات نظام سلامت را برطرف کنند.

دکتر ایازی از تشکیل شورای عالی سلامت و امنیت غذایی و مجمع ملی، استانی و شهرستانی سلامت به عنوان اقداماتی در راستای افزایش مشارکت بین بخشی در حوزه سلامت یاد کرد و گفت: عالی ترین مقام اجرایی در کشور، استان و شهرستان، رییس مجمع سلامت هستند و جلسات آن با حضور دستگاه های اجرایی مرتبط با سلامت تشکیل می شود و به دنبال اقداماتی هستند که به سلامت مردم کمک کند.

وی تصریح کرد: اگر در مناطق مختلف کشور مکان هایی برای افزایش تحرک و فعالیت بدنی مردم فراهم و یا آب سالم در اختیار مردم باشد، سلامت مردم تامین می شود./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٤ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١٣:١١ / شماره خبر: ١٧٥٨٠٢ / تعداد نمايش: 801

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج