وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

امروز در پنجمین روز از هفته ملی سلامت صورت می گیرد؛

رونمایی از داروی ایرانی لووپارکین، برای بیماران مبتلا به پارکینسون

امروز و همزمان با پنجمین روز از هفته سلامت از داروی ایرانی لووپارکین؛ داروی بیماران مبتلا به پارکینسون رونمایی می شود.

به گزارش وبدا، پارکینسون و ام اس به عنوان شایع ترین بیماری های مغز و اعصاب در جهان مطرح هستند و حدود یک درصد از جمعیت سالمند کشور مبتلا به بیماری پارکینسون بوده و سالانه حدود 10 میلیون دلار هزینه دارودرمانی چنین بیمارانی می شود.

ترکیب دو مولکول لوودوپا و بنسرازید توسط یک شرکت سویسی تولید شده است که درمان دارویی اصلی این بیماران می باشد و بیش از 10 سال هست که این دارو به کشور وارد می شود اما بخاطر پیچیدگی فرمولاسیون، تاکنون تولید داخلی آن امکان پذیر نبوده است این در حالی است که وجود تحریم ها در دوره های مختلف و در دسترس نبودن همیشگی دارو برای بیماران مشکلات فراوانی را ایجاد می کند. چرا که با عدم مصرف حتی چند دوز از این فراورده، علایم بیماری مجددا عود کرده و روند درمان سخت تر می شود.

شرکت داروسازی کوثر برای اولین بار در ایران موفق به تولید این محصول با نام لووپارکین شده است و توانسته سیستم درمانی کشور را به سمت خود کفایی هرچه بیشتر سوق دهد.

تامین بی دغدغه دارو، برای بیماران مبتلا به پارکینسون و کاهش ارز بری سالانه حداقل 5 میلیون دلار مهمترین دستاورد تولید این دارو در سال حمایت از کالای ایرانی خواهد بود.

امروز چهارشنبه، پنجمین روز از هفته ملی سلامت با حضور دکتر اصغری معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو و مدیران و فعالان صنعت داروی کشور از تولید این دارو رونمایی شده و خط تولید این دارو رسما افتتاح می شود./201

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٥ ارديبهشت ١٣٩٧ - ٠٨:٥٣ / شماره خبر: ١٧٥٨٦٦ / تعداد نمايش: 867

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج