وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون آموزشی وزارت بهداشت عنوان کرد:

ثبت نام بیش از ۱۴ هزار نفر در آزمون دستیاری امسال


معاون آموزشی وزارت بهداشت در حاشیه بازدید از چهل و پنجمین دوره آزمون دستیاری تخصصی ضمن اشاره به تلاش های صورت گرفته در برگزاری سلامت و ایمن این آزمون گفت: امسال برای اولین بار کمپین های طرح سوال منطقه ای با مشارکت اساتید دانشگاههای علوم پزشکی کشور تشکیل شد.

دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی در نشست خبری امروز که در حاشیه بازدید از چهل و پنجمین دوره آزمون دستیاری تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد به روند طراحی سوال این دوره آزمون دستیاری تخصصی اشاره کرد و افزود: یکی از محورهای تحول در نظام ارزیابی و آزمون تشکیل بانک سوال برای آزمون های علوم پزشکی بود که با همت همکاران در سراسر کشور محقق شد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت ادامه داد: برای طراحی سوالات این دوره از آزمون دستیاری ۴ کمپین طراحی سوال در مناطق آزمایشی کشور تشکیل شد.

وی خاطرنشان کرد: اساتید برجسته و آشنا به استانداردهای طراحی سوال از دانشگاه های علوم پزشکی کشور در این کمپین ها  مشارکت داشته اند.

دکتر لاریجانی از تشکیل بانک سوالات آزمون دستیاری سخن گفت و اظهار داشت: در پی برگزاری کمپین های طراحی سوال بیش از ۴ هزار سوال وارد این بانک شد.

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی تاکید کرد: طراحی سوالات با استفاده از منابع علمی معتبر و استانداردهای بین المللی مورد قبول صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: تشکیل بانک سوال و مشارکت اساتید از دانشگاههای مختلف کشور از جمله نکاتی است که خود به امنیت آزمون کمک می کند.

 معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: ویرایش و انتخاب سئوالات نهایی از بین سوالات بانک  توسط 3 تیم متشکل از اعضای هیات های ممتحنه و تهیه 3 بسته سئوال 200 تایی تهیه شد و سوالات نهایی از بین این سه بسته انتخاب شده است.

دکتر لاریجانی گفت: در آزمون دستیاری 14396 نفر ثبت نام کرده اند که 6693 نفر مرد و 7703 نفر زن هستند. آزمون برای پذیرش دانشجو در 28 رشته در 44 دانشگاه علوم پزشکی کشور برگزار شد.

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی اظهار داشت: آزمون در 20 دانشگاه علوم پزشکی برگزار می شود و پذیرفته شدگان در این آزمون از ابتدای شهریور 97 در مراکز آموزشی و درمانی تعیین شده مشغول به کار خواهند شد.

وی با تاکید مجدد بر رعایت استانداردهای کامل ایمنی در برگزاری آزمون چهل و پنجمین دوره دستیاری تخصص گفت: در تمامی مراحل با هماهنگی و همکاری حوزه های مربوطه در وزارت بهداشت نهایت دقت در حفظ صحت و امنیت این آزمون شده است.

دکتر لاریجانی خاطرنشان کرد: همه تیم وزارت بهداشت و حوزه های زیرمجموعه وزارت بهداشت تدابیر مختلفی را برای برگزاری هرچه بهتر این آزمون به کار برده اند. در دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی از اساتید متعددی در سطوح مختلف برای دقت در طراحی سوال ها استفاده شده و مرکز سنجش هم دقت های زیادی برای امنیت آزمون اعمال کرده است.

وی افزود: آزمون ها محدودیت هایی دارد و تعداد ظرفیت ها محدود است، قاعدتا همه داوطلبان توانمند هستند ولی عده ای از داوطلبان در آزمون قبول می شوند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت  از تمامی دست اندرکاران برگزاری آزمون تشکر کرد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٦ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١٦:٠٣ / شماره خبر: ١٧٥٩٥٢ / تعداد نمايش: 885

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج