وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون آموزشی وزارت بهداشت خبر داد:

برگزاری همایش آموزش علوم پزشکی همزمان با روز شهادت استاد مطهری در هفته آموزش علوم پزشکی


معاون آموزشی وزارت بهداشت با ارائه توضیحاتی درخصوص جشنواره شهید مطهری و هفته آموزش ابراز امیدواری کرد این فرصت ها بستری برای ارتقای حوزه آموزش در دانشگاههای علوم پزشکی کشور فراهم کند.

به گزارش وبدا، دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت در نشست خبری که امروز برگزار شد، با بیان اینکه هفته آموزش علوم پزشکی از 8 تا 13 اردیبهشت ماه سال جاری در سراسر کشور برگزار خواهد شد گفت: 3 روز از این هفته به جشنواره شهید مطهری و همایش آموزش علوم پزشکی اختصاص دارد که استقبال خوبی از این رویداد شده است.

دکتر لاریجانی افزود: بیش از 2500 نفر در این سمینار ثبت نام کرده اند که حدود هزار نفر عضو هیات علمی، 500 نفر دانشجو و حدود هزار نفر اعضای غیرهیات علمی دانشگاههای علوم پزشکی کشور هستند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه محور این همایش تحول و نوآوری در آموش علوم پزشکی است گفت: 800 مقاله و خلاصه مقاله برای این همایش ارائه شده که مقالات منتخب به صورت سخنرانی کوتاه و پوستر ارائه خواهد شد.

وی اظهار داشت: در این سمینار مجمع هایی برای دست اندرکاران حوزه های مختلف آموزش و دوره های آموزش برای دانشجویان برگزار می شود و امیدواریم مشارکت دانشجویان را در این سمینار بیشتر ببینیم.

دکتر لاریجانی خاطرنشان کرد: این سمینار در قالب نشست های مختلف تخصصی برگزار می شود و مسئولین انجمن های آموزش پزشکی بزرگ دنیا در این نشست ها شرکت می کنند و امیدواریم این سمینار بسترهای ارتقاء و رشد حوزه آموزش علوم پزشکی بیش از گذشته فراهم کند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: باتوجه به برخی اولویت های حوزه معاونت آموزشی هریک از روزهای هفته آموزش به موضوعی اختصاص یافته است از جمله آموزش و دانشجو و آموزش و پاسخگویی اجتماعی، چرا که یکی از ماموریت های مهم حوزه آموزش علوم پزشکی شناخت نیازهای جامعه و تربیت نیروی انسانی متناسب با این نیازها است.

وی با بیان اینکه روز سوم هفته آموزش، آموزش وسیاستگذاری نامگذاری شده گفت: اولین همایش سیاستگذاری در آموزش علوم پزشکی در این روز برگزار می شود و از مسئولین ارشد دانشگاهها دعوت شده تا بحث هایی در جهت ارتقای آموزش علوم پزشکی کشور در این همایش صورت گیرد.

دکتر لاریجانی آموزش و نوآوری را از دیگر محورهای هفته آموزش ذکر کرد و افزود: باتوجه به اینکه روز پنجم هفته آموزش مصادف با شهادت استاد شهید مطهری است این روز آموزش و استاد نامگذاری شده است.

وی آموزش و زیرساخت را عنوان روز آخر هفته آموزش ذکر کرد و اظهار داشت: اقدامات بسیار ارزشمندی در دانشگاههای علوم پزشکی کشور برای توسعه زیرساخت های آموزشی انجام شده است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت ابراز امیدواری کرد تا هفته آموزش و اجلاس آموزش علوم پزشکی و جشنواره شهید مطهری فرصتی برای تعامل بیشتر دست اندرکاران آموزش علوم پزشکی کشور در راستای ارتقای این حوزه فراهم نماید.

به روزرسانی تجهیزات آزمایشگاهی آموزشی دانشگاههای علوم پزشکی مورد حمایت قرار می گیرد

معاون آموزشی وزارت بهداشت به روند اجرای برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی اشاره و اهم برنامه های حوزه آموزش علوم پزشکی کشور را در ماههای ابتدایی سال جاری ذکر کرد.

دکتر لاریجانی، با اشاره به اینکه برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی در کنار برنامه های جاری فعالیت های اصلی دست اندرکاران حوزه آموزش علوم پزشکی کشور را طی چند سال گذشته تشکیل می دهد، گفت: طی ماههای آینده وقایع مهمی در دانشگاهها همزمان با گسترش برنامه های تحول رخ خواهد داد.

دکتر لاریجانی گفت: برنامه کشور برای تربیت نیروی انسانی طی 5 سال آینده مشخص شده و برش های منطقه ای این برنامه ها هم به زودی آماده می شود.

وی افزود: دانشگاههای علوم پزشکی در ابتدای امسال برنامه 5 ساله خود را در رشته های تخصصی و عمومی نهایی می کنند و تفاهم نامه هایی برای گسترش ها و مجوزهای دانشگاهها براساس این برآوردها منعقد خواهد شد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: در همین هفته ماموریت های جدیدی در کنار ماموریت های قبلی به دانشگاهها سپرده دانشگاهها و بیمارستان های آموزشی نهایی شد و در چند روز آینده نتایج اعتباربخشی بیمارستانی به دانشگاهها ابلاغ خواهد شد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت افزود: در این اعتباربخشی ها دانشگاههایی که در برخی شاخص ها با چالش ها مواجه بوده اند باید در بازه های زمانی مشخصی اعتباربخشی شوند وامسال این بررسی مجدد درخصوص این دانشگاهها انجام خواهد شد .

دکتر لاریجانی گفت: امسال در مهر ماه همه دانشگاههای علوم پزشکی این آمادگی را پیدا می کنند که تمام دروس تئوری خود را در سایت دانشگاه علوم پزشکی مجازی قرار دهند تا دانشجویان تمام دانشگاههای علوم پزشکی کشور به اساتید سایر دانشگاهها دسترسی داشته باشند.

وی از مرکز ملی تحقیقات آموزش علوم پزشکی سخن گفت و اظهار داشت: این مرکز حدود 1000 پروژه تحقیقاتی را دنبال می کند و آمادگی حمایت از نوآوری ها را در زمینه آموزش علوم پزشکی دارد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد: امسال همه دانشگاههای علوم پزشکی، خصوصا دانشگاههای بزرگ درصدی از دانشجویان خود را از بین دانشجویان خارجی جذب خواهند کرد. مقدمات این کار با معرفی دانشگاهها در سایت Education Iran و اعتباربخشی بین المللی انجام شده و این موضوع در حال گسترش است.

دکتر لاریجانی در پایان اظهار داشت: از مجلس شورای اسلامی و دولت تشکر می کنیم که در سال جاری تسهیلاتی را برای کمک به زیرساخت ها و به روز کردن تجهیزات دانشگاهها با حمایت بانک ها ارائه نموده اند. با فراهم شدن مقدمات کار از دانشگاهها خواسته ایم که از این تسهیلات برای ارتقای تجهیزات پایه ای در حوزه آموزش استفاده کنند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٦ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١٧:٥٣ / شماره خبر: ١٧٥٩٥٥ / تعداد نمايش: 967

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج