وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدیر کل انتقال خون استان تهران خبر داد:

افتتاح دو مرکز جدید اهدای خون در مناطق ۴و ۵ تهران 
مدیرکل انتقال خون استان تهران از افتتاح دو مرکز جدید اهدای خون در مناطق  ۴و ۵ تهران خبر داد.


دکتر سید مرتضی طباطبایی در گفت و گو با خبرنگار وبدا در خصوص مراکز فعال اهدای خون در تهران در ماه مبارک رمضان، گفت: در این ماه همچون ماه های گذشته نوبت دهی از طریق سامانه نوبت دهی اینترنتی اهدای خون  انجام می شود و مرکز اهدای خون وصال از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب همه روزه پذیرای هموطنان است. 

مدیرکل انتقال خون استان تهران با اشاره به افتتاح دو مرکز جدید اهدای خون، گفت: این دو مرکز مجهز به تعداد قابل توجهی تخت و پرسنل بوده و از ساعت ۸ الی 23 به ارائه خدمات می پردازند.   

دکتر طباطبایی با اشاره به حضور تیم جشن رمضان در ماه مبارک رمضان همچون سال های گذشته در مراکز انتقال خون، افزود: دیگر مراکز اهدای خون در استان تهران تا ساعت۱۵:۳۰ مشغول فعالیت هستند.

وی در ادامه با بیان این که میزان ذخیره خون در شرایط مطلوبی است، گفت: در حال حاضر برای بیشتر از ۷ روز ذخیره خون موجود داریم که این میزان بیشتر از حد استاندارد لازم خون است. این میزان خون، ذخیره شده تا چنانچه در ماه رمضان دچار کاهش در اهدای خون شدیم، بتوانیم پاسخگوی نیازمان باشیم.

دکتر طباطبایی در مورد پلاکت خون نیز تصریح کرد: از آنجا که همیشه نیازمند مراجعه اهداکنندگان به مراکز انتقال خون هستیم، باید روزانه حداقل ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ مراجعه کننده پلاکت در تهران داشته باشیم تا بتوانیم پلاکت مورد نیاز را تامین کنیم./۲۰۳

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢٧ ارديبهشت ١٣٩٧ - ٠٧:٢١ / شماره خبر: ١٧٦٨١٥ / تعداد نمايش: 1293

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج