وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سرپرست سازمان اورژانس کشور در آیین رونمایی از 6 فروند بالگرد پیشرفته اورژانس هوایی خبر داد:

انتقال 20500 بیمار و مصدوم توسط اورژانس هوایی در کشور

سرپرست سازمان اورژانس کشور گفت: از ابتدای راه اندازی اورژانس هوایی در کشور تا کنون، بیش از 20500 بیمار و مصدوم توسط بالگرد های اورژانس هوایی به مراکز درمانی کشور منتقل شده اند.
 
به گزارش وبدا، دکتر پیرحسین کولیوند در آیین رونمایی از 6 فروند بالگرد پیشرفته اورژانس هوایی در فرودگاه پیام کرج، اظهار داشت: با رونمایی از این 6 فروند بالگرد، تعداد بالگردهای اورژانس هوایی به 40 فروند افزایش یافت و وعده وزیر بهداشت مبنی بر وجود حداقل 40 پایگاه اورژانس تحقق یافت. همچنين مقرر است به زودی 6 فروند بالگرد ديگر نيز به ظرفيت اورژانس هوایی كشور اضافه شود.
 
وی با بیان اینکه حدود 65 درصد از مصدومان و بیماران منتقل شده توسط اورژانس هوایی، مستقیما وارد اتاق عمل شدند، افزود: اورژانس تنها دستگاهی است که از بیماران هزینه ای دریافت نمی کند و خدماتی مانند اورژانس هوایی را به صورت رایگان ارائه می دهد.
 
سرپرست سازمان اورژانس کشور بيان داشت: در حوزه اورژانس زمینی، 2400 دستگاه آمبولانس از دولت یازدهم تا کنون به کشور اضافه شده و 400 دستگاه آمبولانس جدید نيز خریداری شده است و به زودی در کشور توزیع می شود. همچنين 1000 دستگاه آمبولانس دیگر نیز در حال خریداری است.
 
دکتر کولیوند در پایان یادآور شد: با توجه به اينكه اضافه شدن موتورلانس های اورژانس به بالابردن کیفیت و کاهش زمان رسیدن اورژانس بر بالین بیماران و مصدومان کمک بسیار زیادی کرده است، به زودی 500 دستگاه موتورلانس دیگر خریداری و به ظرفیت کشور اضافه می شود./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٥ خرداد ١٣٩٧ - ١٢:٠٠ / شماره خبر: ١٧٧١٥٥ / تعداد نمايش: 1098

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج