وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت در حاشیه آیین رونمایی از 6 فروند بالگرد پیشرفته اورژانس هوایی:

40 فروند بالگرد جدید نیاز داریم

وزیر بهداشت، گفت: خوشحالیم که شرکت هلی کوپتری داخلی برای اهداف غیر نظامی و ارائه خدمات اورژانس به بیماران و مصدومان در کشور راه اندازی شد و مجوزهای لازم را از سازمان هواپیمایی کشوری دریافت کرد.

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه آیین رونمایی از 6 فروند بالگرد پیشرفته اورژانس هوایی در فرودگاه پیام کرج، اظهار داشت: علاوه بر این 6 فروند بالگرد جدید و پیشرفته، 6 فروند بالگرد دیگر از همین نمونه به زودی به کشور وارد می شود. همچنین از ارتش، هوانیروز، هلال احمر و نیروی انتظامی نیز تشکر می کنیم که در طول سال های گذشته، 40 فروند بالگرد را برای تقویت اورژانس هوایی در اختیار سازمان اورژانس کشور قرار دادند.

وزیر بهداشت ضمن تقدیر از دولت و مجلس برای کمک به تکمیل زنجیره خدمات اورژانس در کشور، خاطرنشان کرد: اطمینان دارم که این حرکت، مورد رضایت مردم قرار خواهد گرفت. لازم است از دوستان و همکاران خودم در دولت به ویژه دکتر ظریف و تیم مذاکره کننده هسته ای که این فرصت ها را با لطف و عنایت خداوند و حمایت مقام معظم رهبری، فراهم کردند تشکر کنم.

دکتر هاشمی اضافه کرد: خوشبختانه توسعه ناوگان هوایی، دریایی و زمینی اورژانس با برخورداری از (3000 دستگاه آمبولانس جدید) پس از توافق هسته ای و برجام، رخ داد و امیدوارم که تلاش برای تقویت این خدمات مورد قبول مردم و خداوند باشد.

وزیر بهداشت با اشاره به استقرار بالگرد های پیشرفته اورژانس هوایی در استان های سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی، گفت: با توجه به اینکه برخی از مناطق حاشیه تهران محروم بوده و فاقد زیرساخت های بیمارستانی هستند، برخی از این بالگردها در استان البرز و تهران توزیع می شوند. البته در حال حاضر تعدادی بیمارستان در این مناطق در حال ساخت هستند. 

دکتر هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه به ازای هر یک میلیون نفر باید یک بالگرد اورژانس هوایی در کشور وجود داشته باشد، افزود: در کشور به 80 فروند بالگرد نیاز داریم که البته با راه اندازی بالگرد های جدید و پیشرفته، در کشور 46 بالگرد وجود خواهد داشت و به 40 فروند بالگرد جدید نیز نیاز داریم که امیدواریم برای تهیه این تعداد بالگرد، ظرف 5 سال آینده مشکلی نداشته باشیم.

وزیر بهداشت در خصوص امکان دید در شب بالگرد های اورژانس در کشور، گفت: بالگردهای جدید و پیشرفته، با سرعت بیشتری نسبت به بالگردهای نظامی، پرواز و فرود دارند و در کمتر از 9 دقیقه می توانند به پرواز در آیند. همچنین این بالگردها صدای کمی داشته و قابلیت فرود در مناطق عمومی، معابر و خیابان ها را دارند و امکان مسلح شدن آنها به ابزار دید در شب هم، وجود دارد. 

وزیر بهداشت در پایان یادآور شد: کاری که تیم مذاکره کننده هسته ای انجام داد و فرصت های مناسبی را پیش روی ایران گشود، بسیار ارزشمند است و امیدواریم که این خدمات، موجب تشویق آنها برای نوسازی بخش باقی مانده ناوگان هوایی اورژانس کشور شود./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٥ خرداد ١٣٩٧ - ١٤:٢٣ / شماره خبر: ١٧٧١٦٢ / تعداد نمايش: 1512

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج