وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس کمیسیون گردشگری و سلامت اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق تاکید کرد:

ظرفیت بالای منطقه آزاد اروند برای ورود به گردشگری سلامت

 
رییس کمیسیون گردشگری و سلامت اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق بر ظرفیت بالای منطقه آزاد اروند برای ورود به گردشگری سلامت تاکید کرد.
 
به گزارش وبدا، دکتر محمد جهانگیری در حاشیه دیدار با اعضای هیات رئیسه دانشکده علوم پزشکی آبادان اظهار داشت: در بحث گردشگری، مردم به خاطر علایق و رفع نیازها به کشورهای دیگر سفر می کنند.
وی اضافه کرد: در تمام دنیا یک سوم کل فضای گردشگری را گردشگری سلامت به خود اختصاص داده است و حتی در کشورهای آمریکایی و اروپایی نیز به خاطر برخی موارد خاص افراد برای درمان به کشورهای دیگر می‌روند.
رییس کمیسیون گردشگری و سلامت اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق بیان کرد: برای رونق گردشگری سلامت در کشور، نیازمند بوجود آمدن بسترهای مناسب هستیم که مناطق آزاد این بسترها را به صورت واقعی در اختیار دارند.
وی افزود: منطقه آزاد اروند یکی از مناطق باظرفیت بالا برای بحث گردشگری سلامت است و همجواری این منطقه با کشور عراق گواه این موضوع است.
دکترجهانگیری خاطرنشان کرد: روابط خوب قومی و عشیره‌ای میان مردم آبادان و خرمشهر و بصره وجود داشته که خوشبختانه بعد از جنگ هم این روابط میان دو ملت مسلمان به صورت دو جانبه وجود دارد.
رییس کمیسیون گردشگری و سلامت اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق تصریح کرد: منطقه آزاد اروند می‌‎تواند منشا تقویت بحث گردشگری سلامت باشد و باید برای فراهم کردن زیرساخت‌ها و بسترها در این حوزه فکر کنیم.
وی افزود: باید متعهد باشیم که به مردم خودمان و مردمان نیازمند کشور همسایه در حوزه سلامت کمک کنیم و به همین خاطر در حال صحبت کردن با مسئولان دانشکده علوم پزشکی آبادان و منطقه آزاد اروند در این خصوص هستیم.
رییس کمیسیون گردشگری و سلامت اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق کرد: امیدواریم که اتاق مشترک ایران و عراق سرمایه‌گذاری خوبی را در این حوزه داشته باشد تا هم در اروند و هم در بصره فعالیت مناسبی داشته باشیم.
وی به تاثیر گردشگری سلامت بر موضوع اشتغال اشاره کرد و گفت: 8درصد اشتغال دنیا مربوط به گردشگری است و یک سوم آن نیز به گردشگری سلامت مرتبط می‌شود، پس با فعال شدن در این حوزه می‌توانیم در بحث اشتغالزایی حرکت خوبی داشته باشیم.302/148

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٦ خرداد ١٣٩٧ - ١٤:٣٣ / شماره خبر: ١٧٧٢٠٩ / تعداد نمايش: 893

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج