وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس سازمان اورژانس كشور در سومين پودمان مديريت پرستاري بحران:

پرستاران، زحمتکش ترین قشر در حوزه سلامت هستند/ در طرح یکسان سازی شماره های امدادی، استان تهران به عنوان پایلوت انتخاب شده است

رییس سازمان اورژانس كشور گفت: پرستاران، زحمتکش ترین قشر در حوزه سلامت هستند که فعالیتی دقیق، خوب و منظم دارند و در حوادث و بلایا به درستی نقش خود را ایفا کرده اند.

به گزارش وبدا، دکتر پیرحسین کولیوند در سومین پودمان آموزشی پرستاری بحران، با بیان اینکه پیشگیری یک اصل مهم است، اظهار داشت: در هنگام وقوع حوادث، باید آمادگی داشته باشیم که ضمن کاهش هزینه ها، زمان را نیز، مدیریت کنیم. خوشبختانه تاکنون در این خصوص، اقدامات خوبی انجام شده است.

رییس سازمان اورژانس کشور از ارائه آموزش های این سازمان در سه سطح فرد، خانواده و جامعه و در سطح حرفه ای برای پزشکان خبر داد و بیان کرد: 9 جلد کتاب نیز برای 9 گروه هدف جامعه مانند رانندگان تاکسی، دانش آموزان، معلمان و گروه های دیگر تدوین شده و آموزش های متناسب با فعالیت و مسئولیتی که دارند در این کتاب گنجانده شده است.
 
دكتر کولیوند، آگاهی سازی مردم در حوادث و بلایا را امری مهم دانست و تاکید کرد: با توجه به اینکه اقدام در این زمینه باید از طریق رسانه ها و صداوسیما انجام شود، مذاکراتی در این خصوص انجام شده است.

وی از یکسان سازی شماره های امدادی خبر داد و خاطرنشان کرد: یکسان‌سازی شماره‌های امدادی می‌تواند نقش عمده‌ای در کاهش آمار میزان آسیب دیدگی‌های حوادث و کاهش بحران ایفا کند. بر همین اساس، تهران به عنوان پایلوت برای اجرای این طرح، انتخاب شده است. /228/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٧ - ١٣:٣٩ / شماره خبر: ١٧٧٨٦٢ / تعداد نمايش: 2207

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج