وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت:

آبسردکن های عمومی شهر پایش و ارزیابی می شوند

 
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان این که آبسردکن های عمومی شهر پایش و ارزیابی می شوند، گفت: چنانچه دستگاه های آبسردکن عمومی شهری به سیستم آبرسانی شبکه عمومی شهر متصل باشند و دستگاه آبسردکن نیز از استاندارد لازم برخوردار باشد، سلامت آب تضمین شده و خطری برای سلامت مردم ایجاد نخواهد کرد.
 
مهندس محسن فرهادی در گفت و گو با وبدا درخصوص پایش و نظارت بر سلامت آبسردکن های عمومی شهری، گفت: آبسردکن ها معمولا در نقاط شلوغ و پر رفت و آمد برای خدمت رسانی به عابران و افرادی که در سطح شهر در رفت و آمد هستند، تعبیه می شوند و با توجه به فرارسیدن فصل تابستان و گرم شدن هوا، نیاز به دسترسی به آب سالم افزایش پیدا می کند. 
 
وی تصریح کرد: چنانچه دستگاه های آبسردکن عمومی شهری به سیستم آبرسانی شبکه عمومی شهر متصل باشند و دستگاه آبسردکن نیز از استاندارد لازم برخوردار باشد، سلامت آب تضمین شده و خطری برای سلامت مردم ایجاد نخواهد کرد.
 
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در این خصوص، افزود: این دستگاه ها معمولا مورد ارزیابی و پایش مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت قرار می گیرند و از آب لوله کشی شده موجود در منابع این دستگاه ها نمونه گیری به عمل می آید و تاکنون شکایتی در این مورد ثبت نشده است. 
 
مهندس فرهادی خاطرنشان کرد: توصیه می شود که برای آبرسانی به دستگاه های آبسردکن در سطح شهر از منبع مخزن استفاده نشود. در واقع آبسردکن های شهری که دارای منابع مخزن هستند و آب به صورت راکد است، برای شرب مناسب نبوده و مورد تایید نیستند./207

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٣ تير ١٣٩٧ - ٠٨:٠٩ / شماره خبر: ١٧٨٥١١ / تعداد نمايش: 730

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج