وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مسئول هماهنگی واحد اهدای عضو بسیج جامعه پزشکی آذربایجان شرقی اعلام کرد:

27 هزار نفر در ايران در صف انتظار پيوند اعضا / صدور 18 هزار کارت اهدای عضو در آذربایجان شرقی

با راه اندازی بخش پیوند اعضای بسیج جامعه پزشکی آذربایجان شرقی تاکنون، 18 هزار کارت اهداء عضو در این استان صادر شده است.

به گزارش وبدا، رسول زارع زاده با بیان این مطلب، افزود: با همت و همکاری مسئولین شورای اسلامی شهر تبریز، وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی تبریز بخش پیوند اعضا در آذربایجان شرقی راه اندازی شد.

وی ضمن قدردانی از تخصیص اعتبار توسط وزارت بهداشت برای راه اندازی این بخش، افزود: 4 میلیارد تومان، اعتبار ، جهت ساخت و تجهیز بخش پیوند اعضا در آذربایجان شرقی هزینه شده است.  

مسئول هماهنگی واحد اهدای عضو بسیج جامعه پزشکی آذربایجان شرقی افزود: از زمان راه اندازی این بخش، 3 مورد پیوند کبد و کلیه و یک مورد پیوند قلب انجام شده است.  

وی در ادامه افزود: همچنین 18 هزار فرم اهدای عضو توسط سفيران سلامت بسيج در استان تكميل و نسبت به صدور كارت داوطلبان اهدا اقدام شد كه این اقدام در نوع خود در كشور بي‌نظير است. 

زارع زاده با بیان اینکه  27 هزار نفر در ايران در صف انتظار پيوند اعضا هستند، گفت: متاسفانه روزانه 7 الي 11 نفر از افرادی که در صف انتظار پیوند عضو هستند، جان خود را از دست مي‌دهند.

مشاور عالی رییس شورای اسلامی شهر تبریز برگزاری غرفه های اهدای عضو در سطح شهر از جمله بيمارستان های صحرايی بسيج و مصلای تبريز و ایل گلی- اينالی (بام تبريز) و در تمامی معابر پرتردد تبريز، حضور در برگزاری مراسم تشييع پیکر و تدفين اهداكنندگان و برگزاری جشن نفس و تجليل از خانواده های اهداكننده را از دیگر اقدامات بسیج جامعه پزشكي استان در این زمینه برشمرد. 

زارع زاده با قدردانی از اقدام خداپسندانه خانواده های اهداکننده عضو افزود: با همت بسیج جامعه پزشكی استان، قطعه ای مخصوص اهداكنندگان اعضا در گلزار وادی رحمت تبريز ایجاد شده است.

گفتنی است رسول زارع زاده، مسئول هماهنگی واحد اهدای عضو بسیج جامعه پزشکی آذربایجان شرقی چندی پیش از دریافت کنندگان عمل پیوند کبد بوده و از نزدیک، رنج انتظار در صف دریافت عضو را لمس کرده است./302

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٣ تير ١٣٩٧ - ١٠:١٤ / شماره خبر: ١٧٨٦٩٩ / تعداد نمايش: 604

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج