وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون آموزشی وزارت بهداشت در جمع دانش آموختگان دانشگاه علوم پزشکی تهران:

مهارت آموزی و اخلاق مداری دو خصیصه مهم برای دانش آموختگان علوم پزشکی استمعاون آموزشی وزارت بهداشت در جمع دانش آموختگان دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به دستاوردهای حوزه سلامت گفت: این مسیری است که توسط افراد مختلفی ساخته شده و شما عزیزان با تلاش های آتی خود می بایست این مسیر را تکمیل نمایید.

به گزارش وبدا، دکتر باقر لاریجانی با حضور در هفتمین جشن یکپارچه دانش آموختگان دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن تبریک به فارغ التحصیلان این دوره، فارغ التحصیلی را یکی از برهه های مهم زندگی ذکر کرد و گفت: از این مرحله است که تصمیم گیری برای آینده شغلی افراد آغاز می شود.

وی به رسالت حوزه آموزش علوم پزشکی برای تربیت نیروی انسانی حوزه سلامت اشاره کرد و گفت: این حوزه یکی از حوزه های زیربنایی سلامت است و تحول باید از این حوزه آغاز شود تا نیروهایی که تربیت می شوند بتوانند حوزه های دیگر را ارتقا دهند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت از تلاش های صورت گرفته در چند دهه اخیر در حوزه آموزش علوم پزشکی سخن گفت و اظهار داشت: دستاوردهای چشمگیری در حوزه آموزش علوم پزشکی حاصل شده و امروز شاهد آن هستیم که با رشد گسترده ای که تحصیلات تکمیلی علوم پزشکی داشته، تمامی رشته ها در کشور ما آموزش داده می شود.

وی افزود: ما امروز در منطقه در تربیت نیروی انسانی رتبه اول هستیم در صورتی که در گذشته از پزشکان دانش آموخته سایر کشورها برای ارائه خدمات سلامت در کشور ما استفاده می شد.

دکتر لاریجانی به اقداماتی که طی 4 سال اخیر در زمینه تحول در آموزش علوم پزشکی صورت گرفته اشاره کرد و گفت: بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی نقشه راه حوزه آموزش در طی این 4 سال بوده و تلاش های خوبی در راستای اجرای این بسته ها صورت گرفته است.

وی از موفقیت های کشور در حوزه سلامت سخن گفت و اظهار داشت: 30 درصد تولیدات علمی کشور مربوط به حوزه علوم پزشکی است و ما در منطقه رتبه اول را در تولیدات علمی داریم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت همچنین از دستاوردهای کشور در ارائه خدمات سلامت سخن گفت و افزود: امروز اعمال جراحی سنگین توسط متخصصین در داخل کشور انجام می شود. به طوری که حدود 7 هزار پیوند مغز استخوان انجام شده و حدود 400 پیوند کبد در سال در کشور انجام می شود.

دکتر لاریجانی خطاب به فارغ التحصیلان گفت: شما امروز از دانشگاهی فارغ التحصیل شدید که هم در رتبه بندی های ملی و هم بین المللی سرآمد دانشگاههای کشور است و در طی سالیان توانسته است رشد کمی و کیفی خود را حفظ کند.
وی به پیشرفت های آموزش علوم پزشکی در حوزه بین الملل اشاره کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی تهران ماموریت هایی فراملی دارد و با وجود استعدادهای درخشان در این دانشگاه، ظرفیت های زیادی برای رشد وجود دارد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت به رسالت فارغ التحصیلان حوزه علوم پزشکی در رابطه با سلامت جامعه اشاره کرد و گفت: از این پس شما عزیزان مسئولیت خطیری را برعهده دارید و در کنار مدرکی که می گیرید باید مهارت های خود را نیز دائما به روز نمایید تا بتوانید به کشور و مردم خدمت کنید.

وی نقش اجتماعی و اخلاقی جامعه پزشکی را یکی از جلوه های مهم این گروه ذکر کرد و گفت: علاوه بر دانش و مهارت لازم است به این جنبه های وجودی خود بپردازید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن به همنوعان خود خدمت کنید.302/223

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٤ تير ١٣٩٧ - ٠٩:٣٠ / شماره خبر: ١٧٨٧٤٢ / تعداد نمايش: 681

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج