وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در زنجان عنوان کرد:

نقش معاونین توسعه در شرایط موجود بسیار خطیر است

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، گفت: مصمم هستیم با حفظ دستاوردهای انقلاب، اقدامات خوب را تداوم داده و مصمم ‌تر از گذشته و با جدیت بیشتر و برنامه ‌ریزی در کارها، حرکت کنیم.

 

به گزارش وبدا، دکتر سیدعلی صدرالسادات در سی و هفتمین همایش معاونین توسعه مدیریت و منابع دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور و سازمان‌های وابسته در زنجان، اظهار داشت: نقش معاونین توسعه در شرایط موجود بسیار خطیر است و مصمم هستیم با حفظ دستاوردهای انقلاب، اقدامات خوب را تداوم دهیم و مصمم ‌تر از گذشته و با جدیت بیشتر و برنامه ‌ریزی در کارها، حرکت کنیم.

 

 وی در ادامه درخصوص مدیریت و کنترل هزینه‌ ها، به ارایه مباحثی کلیدی از جمله راهکارهای مقابله با اثرات تحریم بر اقتصاد سلامت کشور و چالش‌هایی که در حوزه دارو، مواد اولیه واحدهای تولیدی و دانش فنی، مشکل نقل و انتقال ارزی و تبادلات بانکی و مشکلات بازاریابی بین‌الملل وجود دارد، پرداخت.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در این همایش، با بیان تاثیر احتمالی تحریم‌ ها بر منابع و مصارف وزارت بهداشت به تشریح سناریوهای دولت برای مقابله با شرایط تحریم در حوزه اعتبارات وزارت بهداشت پرداخت و چالش‌های موجود در تامین منابع را در سه بخش کمبود منابع تخصیص یافته، عدم دریافت به موقع منابع و تاخیر در وصول طلب از بیمه‌ ها بیان کرد و اقدامات انجام شده برای مقابله با چالش‌ های مطرح شده از ابتدای سال‌ جاری را در دو حوزه منابع و مصارف به تفصیل مورد بررسی قرار داد.

 

دکتر صدرالسادات با بیان اینکه با حمایت شایسته دولت و مجلس، وضعیت اعتبارات تخصیص یافته به دانشگاه‌های علوم پزشکی در 3 ماهه ابتدای سال‌جاری نسبت به همین زمان در سال گذشته براساس اطلاعات ارائه شده مطلوب ارزیابی شده است، افزود: به منظور حفظ این مطلوبیت در هزینه ‌کرد و تداوم صرفه جویی، معاونین توسعه دانشگاه‌ها مکلف شدند راه‌های کاهش هزینه‌ها و نحوه پیاده‌سازی انجام آن را احصاء و بدون ایجاد تنش عبور از این شرایط را مدیریت کنند.

 

وی با اشاره به وضعیت منابع، مطالبات و بدهی‌های وزارت بهداشت، با توجه به میزان نقدینگی فعلی، تداوم اقدامات اصلاحی در دو حوزه منابع و مصارف تا پایان سال‌جاری را توصیه کرد.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، الزامات تحقق وضع مطلوب در پایان سال 97 را در سه فصل کنترل هزینه‌ ها (تداوم صرفه جویی، اقدامات اصلاحی، استفاده مطلوب از نقدینگی)، افزایش درآمدها (استفاده مطلوب از ابزارهای ایجاد درآمد، ظرفیت‌های جدید بدهی در بودجه نظیر تهاتر، اوراق خزانه) و ایجاد زیرساخت‌ها و پایش مستمر (تفکیک هزینه‌ها، پایش شاخص‌ها) تشریح کرد.

 

دکتر صدرالسادات در پایان تاکید کرد: با جدیت و عزم راسخ حتما این شرایط را پشت سر خواهیم گذاشت و امیدوار به آینده هستیم.

 

 

گفتنی است، سی و هفتمین همایش معاونین توسعه مدیریت و منابع دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور و سازمان‌های وابسته به مدت 3 روز در زنجان درحال برگزاری است. /۲۲۷/207

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٧ تير ١٣٩٧ - ١٦:٠٠ / شماره خبر: ١٧٨٨٨٢ / تعداد نمايش: 628

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج