وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با حضور وزیر بهداشت:

بیمارستان برکت شهید ستاری قرچک افتتاح شد

 

بیمارستان برکت شهید ستاری قرچک که با مشارکت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ساخته و تجهیز شده است، با حضور وزیر بهداشت، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و همچنین رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به بهره برداری رسید.

به گزارش وبدا، عملیات ساخت این بیمارستان در زمینی به مساحت 26 هزار متر مربع و زیربنای 8 هزار متر مربع از شهریور ماه سال 90 آغاز شده بود

در سال 94 تفاهم نامه ای بین وزارت بهداشت و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) امضا و مقرر شد این ستاد در ساخت و تکمیل 10 پروژه بیمارستانی با ظرفیت 1393 تخت بیمارستانی در مناطق محروم کشور مشارکت کند و این بیمارستان نیز یکی از این ده پروژه بود.

 ظرفیت این بیمارستان در زمان آغاز عملیات ساخت، 64 تخت در نظر گرفته شده بود که با توجه به کمبود تخت های بیمارستانی در این منطقه از کشور، تصمیم بر تکمیل بیمارستان با 96 تخت بیمارستانی گرفته شد.

 برای ساخت این پروژه 335 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که 220 میلیارد ریال توسط وزارت بهداشت و 115 میلیارد ریال توسط بنیاد برکت تامین اعتبار شده است.

 بیمارستان برکت شهید ستاری قرچک دارای بخش هایی مانند اورژانس، جراحی عمومی، زنان و زایمان، کودکان و نوزادان، داخلی، دیالیز، مراقبت های ویژه ICU، CCU و NICU، زایشگاه، رادیولوژی، آزمایشگاه و درمانگاه است./206

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢٨ تير ١٣٩٧ - ١١:٤٠ / شماره خبر: ١٧٨٨٩٠ / تعداد نمايش: 627

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج