وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دومین کنگره بین المللی زیست پزشکی برگزارمی شود؛

پیوند میان جامعه پزشکی و زیست شناسان کشور


دومین کنگره بین المللی زیست پزشکی از 30 آذر تا 3 دی ماه در سالن میلاد مرکز نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.
به گزارش وبدا، دومین کنگره زیست پزشکی (icb2018) با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه آزاد اسلامی و پژوهشگاه رویان و با رویکرد جذب دانشمندان برجسته جهان، محققان برتر علوم پایه و بالینی، جراحان و بیولوژیست ها از طیف گسترده ای از رشته های مرتبط با حوزه علوم پزشکی و زیست شناسی برپا می شود.

 براساس این گزارش، دکتر محمد باقر لاریجانی، رییس شورای سیاستگذاری دومین کنگره بین المللی زیست پزشکی کشور، محمدرضا زرین دست دبیر علمی کنگره و دکتر مجید مسگرطهرانی، دبیری اجرایی این کنگره را بر عهده خواهد داشت.

بنابر این گزارش، این کنگره در ۱۰ محور پزشکی شخصی، زنان و بهداشت باروری، ژنتیک پزشکی، زیبایی، تغذیه و سلامت، نانو زیست فناوری پزشکی، میکروب شناسی و بیماری های عفونی، سلول های بنیادی و کاربردهای پزشکی، سرطان و متابولیسم و بیماری های متابولیکی برگزار می شود.

دبیر اجرایی این کنگره با اشاره به بخش های مختلف کنگره بین المللی زیست پزشکی کشور اظهار داشت: این کنگره شامل پانل هایی با موضوعات تکمیلی و همپوشانی کننده و پل ارتباطی علوم پایه به سمت درمان است. براساس این پانل ها در بخش پزشکی شخصی به مباحث تاثیر ژن در انواع سرطان پرداخته شده که ارتباط متقابل با پانل ژنتیک پزشکی دارد. همچنین پانل زنان و بهداشت با پانل تغذیه و سلامت مرتبط بوده و در پانل متابولیسم و بیماری های  متابولیکی به بررسی عوامل بیولوژیکی خطرناک برای انسان که ارتباط تنگاتک با مباحث میکروبیولوژی دارد، پرداخته می شود.

دکتر مسگرطهرانی افزود: همچنین با حضور استادان و محققان مطرح علوم پزشکی و زیست شناسی، این کنگره دارای 20 امتیاز بازآموزی در سامانه آموزش مداوم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است. زیست شناسانی که در این کنگره شرکت می کنند، گواهینامه بین المللی مورد تایید مرکز استاندارد 29990 سوئیس را دریافت خواهند کرد.
دبیراجرایی دومین کنگره زیست پزشکی درباره کارگاه های جانبی گفت: حدود 20 کارگاه جانبی در مساحت 3000 مترمربع برگزاری این کنگره توسط شرکت های دانش بنیان تجهیزات پزشکی، دارویی و آرایشی برگزار می شود. شرکت کنندگان این کارگاه ها گواهینامه عالی تکنیک آموزی تخصصی دریافت خواهند کرد.

وی افزود: قبل از برگزاری کنگره بین المللی زیست پزشکی، حدود 45 کارگاه تخصصی آنلاین به صورت فصلی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران و دبیرخانه کنگره بین المللی زیست پزشکی برگزار می شود که می توان به کارگاه(NGS)  توالی یابی ژنی، (DGGE) انگشت نگاری جنینی، اصول کاربری دستگاه الایزا برای اولین بار در ایران اشاره کرد که به شرکت کنندگان مدرک بین المللی داده می شود.

دکتر مسگر طهرانی با اشاره به چهار دوره تکوینی آموزش محور، پژوهش محور، کارآفرين و در نهایت صنعتی دانشگاه های مدرن، تصریح کرد: در این کنگره، فن بازار فناوری های پزشکی برگزار می شود که متخصصان نسل 3 و 4 دانشگاهی با همکاری و پیوند یکدیگر، کسب و کارهای نوین این عرصه را رقم بزنند. همچنین برگزاری نمایشگاه تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی اکفا و جشنواره ملی داروسازی از جمله برنامه هایی است که همزمان با دومین کنگره زیست پزشکی برگزار می شود.

معاون ستاد توسعه زیست فناوری ریاست جمهوری نیز، در ادامه گفت: این موضوع،  زیرساخت و سقفی دارد. حداقل ترین کار، مهیا شدن یک بستر فیزیکی برای ارتباط هرچه بیشتر شرکت های خرد و کلان است. از طرفی خارج از فضای تجاری این شرکت ها، باید تیم های تحقیقاتی جستجوگر منشا فناوری های مشتری محور، شناسایی شوند.

دکتر مصطفی قانعی تصریح کرد: نگاه ویژه ما در نهایت باید این باشد که برای فارغ التحصیلان توانا، کارآفرینی ایجاد شود. این فارغ التحصیلان باید به گونه ای باشند که در بازار سلامت، متقاضی ارتقای محصولات شرکت ها هستند و ایده های نوآورانه آنها نه تنها باعث رونق اقتصاد کشور، بلکه آسایش مردم جامعه شود.

گفتنی است، علاقمندان برای ارسال مقالات خود تا  10آبان 1397 فرصت دارند به نشانی سایت  www.icb2018.com مراجعه کنند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٣٠ تير ١٣٩٧ - ١٠:٢٣ / شماره خبر: ١٧٨٩٤٨ / تعداد نمايش: 303

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج