وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

نایب رییس کمیسیون اصل 90 مجلس خبر داد:

ورود کمیسیون اصل 90 برای تعیین تکلیف تخصیص منابع بیمه سلامت در سال جاری

نایب رییس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی از پیگیری کمیسیون اصل 90 به منظور تخصیص منابع بیمه سلامت خبر داد و گفت: در سال جاری با رییس سازمان برنامه و بودجه جلسه‌ای برگزار خواهیم کرد تا تکلیف تخصیص منابع بیمه سلامت را مشخص کند چرا که این مساله با جان مردم سروکار دارد.

به گزارش وبدا، به نقل از پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران، دکتر محمدرضا امیرحسنخانی نایب رییس کمیسیون اصل 90 و نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مجلس تاکنون آنچه که در توانش بوده به سازمان بیمه سلامت در جهت حمایت از افراد محروم جامعه اقدامات موثری انجام داده است ولی باید توجه داشت که خارج از اختیارات خود نیز نمی‎تواند کمک کند و هر اقدامی باید به نحوی باشد که بار مالی به دولت تحمیل نشود.
وی اقدامات بیمه سلامت در پرداخت 70 درصد از مطالبات دانشگاه‌ها  در سال ۹۷بدون دریافت سند را مثبت و اثرگذار دانست و افزود: مجلس برای تداوم این اقدام پشتیبانی لازم را خواهد کرد. تمام بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در جهت کمک به بیماران فعالیت می‌کنند که اگر منابع لازم برای خرید تجهیزات و دارو در اختیار آنان قرار نگیرد، این چرخه غیر معقول و معیوب می‌شود به طوری که ارائه خدمت را با مشکل مواجه می‌کند به همین دلیل دولت باید منابع لازم را در اختیار بیمه‌ها قرار دهد تا آنها نیز مطالبات مراکز درمانی را به موقع پرداخت کنند.

دکتر حسنخانی در ادامه از پیگیری کمیسیون اصل 90 به منظور تخصیص منابع بیمه سلامت خبر داد و گفت: در سال جاری با رییس سازمان برنامه و بودجه جلسه‌ای برگزار خواهیم کرد تا تکلیف تخصیص منابع بیمه سلامت را مشخص کند چرا که این مساله با جان مردم سروکار دارد و بسیار حائز اهمیت است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١٧ مرداد ١٣٩٧ - ١٣:٤١ / شماره خبر: ١٧٩٧١٨ / تعداد نمايش: 373

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج