وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

در جلسه کمیته پدافند غیرعامل وزارت بهداشت مطرح شد؛

ضرورت کسب آمادگی های لازم در پاسخ به حوادث و بروز رسانی دستورالعمل‎های مقابله با حوادث

جلسه کمیته پدافند غیرعامل با حضور دکتر کولیوند رییس ستاد پدافند غیرعامل وزارت بهداشت و اعضای کارگروه‎های مختلف، معاونان وزیر و نمایندگان آنها برگزار شد.
 
به گزارش وبدا، در این جلسه مباحث مهمی از جمله اقدامات ستاد پدافند غیرعامل وزارت بهداشت، بررسی حوادث CBRNE، پزشکی شخصی، تهیه نقشه مخاطرات کشور در بستر سیستم GIS به صورت مقیاسهای کوچک و بزرگ و بکارگیری سیستم GIS در نظام سلامت مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت.
 
 در این رابطه رییس مرکز تحقیقات پزشکی شخصی دانشگاه علوم پزشکی بقیة‌الله (عج) گفت: پزشکی شخصی (Personalized Medicine) بعنوان شکل جدیدی از پزشکی نوین، افق‌های جدیدی را فراروی حوزه‌ی علم پزشکی و سلامت انسان گشوده است.
 
دکتر محمد علی صارمی ادامه داد: حوزه‌ی پزشکی شخصی با تکیه به علوم پزشکی، سیستم زیستی و بیوانفورماتیک سعی دارد تا با رویکرد پیش‌دستانه و با تکیه بر اطلاعات اومیکس فردی افراد قبل از مداوا به پیشگیری بپردازد، و به نحو آینده‌نگرانه و پیش‌دستانه نسبت به درمان و یا حفظ سلامت بصورت منحصر به‌فرد اقدام نماید.
 
 
 
در ادامه جلسه دکتر کولیوند رییس ستاد پدافند غیرعامل وزارت بهداشت گفت: ضروری است برای پاسخ به حوادث CBRNE آمادگی لازم را داشته باشیم و دستورالعمل‎ها مقابله با این حوادث بروزرسانی شوند.
 
در این جلسه همچنین مقرر شد که از سیستم GIS و سنجش از دور (RS) به دلیل قابلیت‎های بسیار بالای آن در شناسایی و رصد و پایش مخاطرات و همچنین برنامه‎ریزی امور مختلف در نظام سلامت توسط ستاد پدافند غیرعامل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با کمک سایر معاونت‎ها اهتمام بیشتری صورت گیرید.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ١٨ مرداد ١٣٩٧ - ٠٨:٥٩ / شماره خبر: ١٧٩٧٣٨ / تعداد نمايش: 535

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج