وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون اجرایی مرکز بهداشت استان سیستان و بلوچستان در میرجاوه:

نظارت های بهداشت محیطی بر کنترل کیفی آب و مواد غذایی، عامل بازدارنده شیوع بیماریهاست

با نظارت بازرسان بهداشت محیط از ابتدای سال 97، حدود 24 تن مواد غذایی غیر قابل مصرف از سطح مراکز عرضه مواد غذایی در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان جمع آوری و معدوم شده است.
 
به گزارش وبدا، دکتر مهدی زنگنه، معاون اجرایی مرکز بهداشت استان سیستان و بلوچستان در بازدید از مراکز خدمات جامع سلامت میرجاوه، با بیان اینکه نظارت های بهداشت محیطی در مناطق مختلف نقش تاثیرگذاری در ارتقای شاخص های سلامت داشته است، خاطرنشان کرد: به منظور حفظ و ارتقای سلامت شهروندان لازم است، بازرسی های بهداشت محیط با استمرار و جدیت خاصی اجرا شود.
 
وی از بازرسان بهداشت محیط  به عنوان حافظان اصلی دستاوردهای سلامت در حیطه کنترل کیفی مواد غذایی و آب آشامیدنی نام برد که با نظارت های شبانه روزی از مراکز عرضه و توزیع مواد غذایی و با جمع آوری و معدوم سازی مواد غذایی غیر قابل مصرف، گام های اساسی در حفظ سلامت شهروندان برداشته اند.
 
معاون اجرایی مرکز بهداشت استان تصریح کرد: در بازرسی های 100 بازرس بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از ابتدای سال 97 تاکنون، حدود 24 تن مواد غذایی غیر قابل مصرف از مراکز عرضه جمع آوری و معدوم شده است.
 
دکتر زنگنه همچنین از همه شهروندان خواست تا در زمان خرید به تاریخ تولید و انقضای مواد غذایی دقت و در صورت مشاهده هرگونه مغایرت، موارد را به سامانه 190 منعکس کنند.302/119

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٤ مرداد ١٣٩٧ - ١٣:٠١ / شماره خبر: ١٧٩٩٦١ / تعداد نمايش: 651

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج